Tag Archives: сакоа

4 модни трендови за пролет 2020 кои можете да ги следите!

Како да ја пречекате пролетта во целосно трендовско издание. Ви претставуваме 4 модни трендови кои лесно може да ги примените во вашиот аутфит: 1. Костими – пантолони со висок струк и сакоа во асиметрични форми се вистински погодок. 2. Модни ...

Read More »

Сакоа од ZARA во стилот на Коко Шанел

Инспирирани од стилот на 60-те години, таканаречените boucle jacket се вратија на модната сцена за сезоната есен/зима 2018/19. Овие сакоа се препознатливи за Шанел стилот, благодарение на Коко Шанел која прва ги дизајнираше. Потоа, Карл Лагерфелд ги реиновираше, а сега, ...

Read More »