Tag Archives: саксофон

„Плус сајз“ моделот Ешли Грем покажа како свири на саксофон

Ешли Грем ги покажа своите пејачки способности додека во Лејт Лејт шоуто на Џејмс Гарден ги промовираше „боди позитив“ размислувањата и прифаќањето на сопственото тело без разлика на килограмите. 31-годишната манекенка во дует ја изведоа песната Just The Way You ...

Read More »

Убавата саксофонистка, Александра Илиева

Струмичанката Александра Илиева студира класична музика, но експериментира и со други жанрови. Оваа убава девојка е родена во музичко семејство во кое музиката отсекогаш била центар на вниманието. Татко и е обоист, професор по музика, а нејзините две сестри исто ...

Read More »