Tag Archives: салонки

Листа на желби: Елегaнтните сандали од ZARA

Класиката како што се елегантните црни сандали никогаш не излегува од мода. Во пролетната колекција на Зара најдовме токму таков чифт. Салонките дизајнирани од проѕирна ткаенина во црна боја, имаат отворена пета. Високите и тенки потпетиги ги прават идеални за ...

Read More »

7 модели на салонки од Massimo Dutti

Добрите салонки не „знаат“ за годишни времиња и сезона, а ги надминуваат трендовските опсесии. Што ни нуди Масимо Дути за сезоната есен/зима 2018/19? Салонки со дебели потпетици кои ги прават удобни за носење преку целиот ден, но и класични, високи ...

Read More »

Погледнете ги овие црвени салонки од Bershka

Есенската колекција на Bershka се збогати со уште еден чифт салонки на висока потпетица. Со тоа што се во силна црвена боја, совршени се за свечени пригоди и за пред-новогодишните забави. Секако, може да се носат и во деловна атмосфера убаво ...

Read More »

Листа на желби: Карираните чевли од Zara

Салонките со црно-црвен кариран принт во комбинација со бело-црн принт (потпетицата и ременчето) се предмет на нашите есенски желби. Иако, прилично шарени, а и многу посебни, салонките од Зара може да се комбинираат на бројни начини – и во елегантни ...

Read More »

Два чифта салонки од ZARA вредни за внимание

Два модела салонки од Зара ни оставија впечаток. Од добри салонки никогаш не е доста. А Зара ни понуди во летната колекција два модела кои заслужуваат внимание. Едниот е во црна боја, а другиот во беж нијанса. Висината на потпетицата ...

Read More »

Листа на желби: Салонките во боја на кожа од Massimo Dutti

Чевли во боја на кожа се надобар избор зашто никогаш со нив не можеме да направиме модна утка, а и најлесни се за комбинирање со останатиот дел од гардеробата. Елегантни салонки во „nude“ нијанса најдовме во летната колекција на Масимо ...

Read More »

Тренд на неделата: Чевли со змијски принт од Geox

Актуелниот змијски принт го најдовме во најубаво издание во колекцијата пролет/лето 2018 од Geox. Кожените салонките на високи потпетици се совршени за елегантни модни решенија и свечени пригоди. Секако, некој ќе ги носат храбро и со слим-фит фармерки, за вечерни излегувања, ...

Read More »

Топ 6 модели на чевли од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti во пролетната колекција ни носи преубави кожени салонки во темна нијанса, совршени за деловни модни комбинации и за посвечени пригоди. Во зависност од стилот, но и од навиките, може да се одлучите за рамни чевли, модели со дискретна ...

Read More »

Кожени салонки од Zara за секакви модни комбинации

Неколку нијанси на класични салонки лансираше модната марка Зара. Новата колекција содржи класични модели со висока потпетица (8 сантиметри) кои ја надополнуваат секоја модна комбинација – од деловен костум, до сукања и фустан, па се до фармерки. Достапни се во ...

Read More »

Како да ги украсите класичните, здодевни салонки

Не мора да се одлучите за нов пар чевли, доволно е да имате црни, класични салонки и од нив да направите впечатлив модел. Еве како на старите чевли да им вдахнете нов живот. Потребно ви е – самолеплива трака, бела ...

Read More »