Tag Archives: сандали

Листа на желби: Чизми-сандали од ZARA

Во пролетната колекција на Зара најдовме „плетени“ чизми-сандали со висока потпетица. Овие прекрасни затворени сандали со отворени прсти, и украсени со патент, се достапни во продажба во неутрална нијанса на кожа. Ги ставаме на нашата шопинг листа на желби – ...

Read More »

Поглед на новите чевли со висока потпетица од GUESS (достапни во продажба)

Со префинети модели, како и секогаш, GUESS ни ја носи пролетта 2019. Новите модели на чевли и сандали од GUESS дизајнирани за потоплите денови веќе се во продажба, а може да ги купите и на официјалната шопинг страница на Фешн Груп – ...

Read More »

BERSHKA ни носи пролетни чевли во весели бои

Bershkа ни носи убаво изненадување за потоплите денови – чевли и сандали во силни бои кои не можат да не бидат забележани. Како се приближува пролетта, се повеќе размислуваме на шарената и „обоената“ гардероба. Токму затоа не израдуваа новите обувки ...

Read More »

Популарните чизмички UGG добија верзија со потпетица за есен/зима 2018

Убави изненадувања ни носи есенската кампања на UGG. Кампањата е снимена на Менхетен бич во Калифорнија и ги претставува најновите модели на популарните чизмички и чевли. Миленичката на американската тинејџерска публика, глумицата Саша Лејн е главна ѕвезда во кампањата, а ...

Read More »

Сандали со платформа од популарните модни марки за лето 2018

Сандалите со рамна платформа е еден од најпопуларните избори на обувки за ова лето. Иако ваквите сандали обично имаат платформа од осум сантиметри, постојат и пониски варијанти на овој тренд. Одлично „стојат“ со лесни летни фустанчиња. Погледнете го нашиот избор.

Read More »

3 чифта романтични сандали од STRADIVARIUS

STRADIVARIUS за ова лето ни понуди повеќе модели на сандали, но 3 пара од нив особено ни паднаа в очи. Доколку сакате да внесете романтична нота во летните модни комбинации, погледнете ги нашите фаворити на три чифта сандали од STRADIVARIUS. Сатенските ...

Read More »

Листа на желби: Жолтите сандали со отворена пета од Bershka

Во летната колекција на Bershka најдовме пар сандали во бојата на летната сезона – жолта. Жолтата нијанса е исклучително популарна оваа сезона и ја гледаме насекаде околу нас. Во жолто беше облечена и Амал Клуни по повод свадбата на Меган Маркл ...

Read More »

Сандали на висока потпетица од ZARA во различни летни бои

Сезоната на годишни одмори и жешки денови е во тек, но тоа не значи дека завршивме со шопингот. Кога станува збор за лов на сандали, наш предлог се надалите со висока потпетица од Зара кои се достапни во продажба во ...

Read More »

Тренд на неделата: Сандали на платформа од GEOX

Во летната колекција на Geox најдовме исклучителен модел на сандали на платформа. Со интересна комбинација на принтови и бои, овие сандали од GEOX се „маст хев“ обувки за долгото, топло лето. Сандалите се украсени со етно мотиви и цветни везови. Достапни се ...

Read More »