Tag Archives: сандали

Листа на желби: Шарените сандали со висока платформа од GEOX

Како што ги видовме – веднаш се вљубивме! Приоритетни на нашата шопинг листа ги ставаме веселите сандали од GEOX. Комбинациите на принтови се неочекувани, а сепак – прекрасни за око. Дополнителен шмек на сандалите им дава и високата платформа. Достапни се ...

Read More »

Fluff Yeah – летна колекција на сандали од UGG

UGG ја претстави новата колекција насловена Fluff Yeah која содржи сандали украсени со вештачко крзно. Сандалите се од овча кожа, меки се и пријатни за носење, а со еластичната лента е осигурана цврстината и стабилноста на секој чекор. Достапни се во ...

Read More »

Во ZARA има супер сандали на висока потпетица

Неколку чифта весели сандали со високи потпетици најдовме во Зара. Женствени но и многу „откачени“, овие сандали со шарени принтови ќе ја освежат секоја летна модна комбинација. Првиот наш предлог се кожените сандали во неколку впечатливи бои – црвена, жолта ...

Read More »

MANGO има уште едни хит сандали (достапни во продажба)

Луди сме по овие сандали од Манго, со умерено висока, стабилна и асиметрична потпетица! Сандалите од говетска кожа се совршени за впечатлив моден изглед без разлика дали ги комбинираме со деловна летна комбинација или ги носиме за „кежуал“ излегувања. Црните ...

Read More »

MANGO има хит сандали со цветна потпетица!

Летото пристигна во Манго, а цветовите овојпат ги најдовме – на потпетиците. Овие необични чевли од Манго со стабилна, но со цветови украсена проѕирна потпетица, се веќе хит. Веруваме дека овие бели сандалчиња со ремчиња и вас ќе ве освојат ...

Read More »

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во летната колекција на Манго, најдовме повеќе модели на рамни сандали кои заслужуваат внимание. Оваа сезона фокусот е на боите и детаљите, па така во Манго ве чека цела лепеза на рамни сандали во прекрасна жолта, бела и црвена нијанса, ...

Read More »

Топ 7 најпродавани летни сандали од MANGO

Листата на бестселери од летната колекција на Манго ја предводат отворените сандали со висока потпетица, но високо котираат и сандалите со ефект на змијска кожа. За оние кои сакаат модели без нагласено висока потпетица, тука се сандалите со металик ефект ...

Read More »

Топ 5 сандали од летната колекција на MANGO кои се веќе ѕвезди на Инстаграм!

Никогаш доста од чевли, нели?! Со оглед на тоа што годинава летото порани, тргнавме во потрага по нови модели на сандали соодветни за модата за високите температури. И, жежок избор најдовме во Манго. Од сандали со врвци до плетени „влечки“, ...

Read More »

Хит модно парче од Stradivarius – Сатенските сандалчиња со панделка

И оваа сезона Страдивариус ни донесе посакувани сандалчиња во трендовска сина нијанса. За задоволството да биде поголемо, практични се за носење, а благодарение на сатенскиот материјал – изгледаат ефектно за секоја прилика. Сините сандали од сатен со панделка за кратко ...

Read More »

Листа на желби: Сандали од BATA со платформа и помпони

Барате трендовски чифт сандали? Ги има во BATA. Во широката понуда на сандали од летната колекција на BATA, на прв поглед се вљубивме во веселите, и многу практични, сандали кои во предниот дел ги краси помпон, а помали помпони има и на ...

Read More »