Tag Archives: Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер е Кери Бредшоу во новата кампања на Fendi (ВИДЕО)

За лансирањето на новата редизајнирана легендарна мала чантичка од Фенди, која првпат се појави на пазарот во 1997 година, Фенди сними рекламна кампања која вклучува видео во кое Сара Џесика Паркер е познатиот лик Кери Бредшоу од серијата Сексот и градот. ...

Read More »

Сара Џесика Паркер со креација инспирирана од католичките катедрали

Глумицата Сара Џесика Паркер секогаш покажува оригинални изгледи на црвените теписи. На годинашниот моден, хуманитарен настан Мет Гала, организиран во Метрополитан Музејот во Њујорк во соработка со американскиот Вог, глумицата се појави во креација инспирирана од внатрешноста на католичките катедрали, ...

Read More »

Сара Џесика Паркер лансираше невестинска колекција

Глумицата која стана дизајнерка, Сара Џесика Паркер, со здружени сили со GILT, лансираше ексклузивна невестинка колекција. Линијата SJP by Sarah Jessica Parker нуди 10 необични дизајни на венчаници за модерни девојки. Моделите се разновидни – од боди со панталони до ...

Read More »

Кристи Тарлингтон и Сара Џесика Паркер позираа за Bloomingdale’s

Познатата њујоршка стоковна куќа Bloomingdale’s ангажираше познати њујоркчани за новата кампања насловена The Heart of New York. Впечатливата кампања која ја слави стоковната куќа ќе биде лансирана на 23-ти април, низ њујоршките улици, преку постери на кои позираат три славни жителки ...

Read More »

„Украдете“ го изгледот на Сара Џесика Паркер

Памучна кошула, плисирана сукња со миди должина и сандали сосема отворени на висока потпетица и со ремче околу зглобовите. Правилно одбраните модни додатоци се добредојдени – сламена чанта и „Реј-бан“ очила за сонце со „заматени“ стакла. Глумицата неодамна се појави ...

Read More »

Сара Џесика Паркер ја претстави колекцијата на чанти (ФОТОГАЛЕРИЈА)

После колекциите на чевли, лансирањето на нов парфем и колекцијата на „мали црни фустани“, Сара Џесика Паркер ја претстави нејзината колекција на чанти насловена The Seven Essentials. Се состои од 7 различни основни модели кои секоја жена треба да ги има. ...

Read More »

Поглед на новата колекција на чевли од Сара Џесика Паркер

Глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер ја пласираше во продажба новата колекција на чевли на сајтот Нет-а-Портер. Колекцијата SJP содржи 12 модели на висока и умерено висока потпетица. Чевлите се продаваат по цена од 355 до 585 долари.

Read More »

Сара Џесика Паркер позира за колекцијата накит од Кет Флоренс

Лондонскиот дизајнер на накит Кет Флоренс соработуваше со глумицата Сара Џесика Паркер на новата колекција на накит. И кој друг подобро да ја претстави рекламната кампања од самата Џесика Паркер? Глумицата позира пред објективот на славниот Питер Линдберг облечена во ...

Read More »

Малиот црн фустан од Сара Џесика Паркер

Пред извесно време глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер ја најави колекцијата на мали црни фустани која ќе се произведува во САД, а ќе се продава ексклузивно во ланецот Bloomingdale’s. И сега, претставен е првиот модел од колекцијата „SJP LBD“ кој ...

Read More »

Сара Џесика Паркер ја проширува модната империја со колекција на фустани

По успехот со колекциите на чевли, глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер влегува во нова модна мисија. Наскоро таа ќе лансира колекција на „мали, црни“ фустани. Паркер веќе ја најави на Инстаграм нејзината SJP LBD колекција на фустани. „Запознајте ја ...

Read More »