Тег архиви: саудиска арабија

Кој е македонскиот производ што ја освои Саудиска Арабија?

Производите за здрава храна на „Виталиа” сериозно го освојуваат азискиот континент. Овој пат тоа е најголемата земја на Арапскиот Полуостров – Саудиска Арабија, а соработката и пласманот на овој македонски бренд започнаа во 2017 година. Најмалку педесет производи од „Виталиа“ можат ...

Повеќе »

Меланија Трамп во креација на Рим Акра во Саудиска Арабија

На првото вечерно излегување во Саудиска Арабија, првата дама на Америка Меланија Трамп носеше виолетов фустан – креација на Рим Акра во комбинација со впечатлив ѓердан. Првата дама одлучи да заборави на традиционалната марама за глава за оваа пригода, две ...

Повеќе »