Тег архиви: секс

Омилената боја открива какви сте во кревет

Бојата може многу да ни каже за карактерот на личноста, а меѓу другото, може да дознаеме и каква е таа личност во сексот. Црвена Очекувано, зборува за личност која е страсна, која знае да ужива во сексот, сака да презема ...

Повеќе »

Дознајте ги возбудливите места за секс на екс

Фантастичен сексуален живот подразбира истражување на нови места за секс. Дефинитивно, сé што е надвор од спалната е возбудливо за двајцата и ве внесува во една нова димензија на различни секс пози. Подготвени ли сте за нова авантура со партнерот?! ...

Повеќе »

Секс диета: минус 10 килограми за 6 месеци

Американската ТВ ѕвезда Кери Мек Клоски, во својата книга Ултимативна секс диета самата осмислила диета на база на секс со која тврди дека може ефикасно да се ослабне 10 килограми за 6 месеци без напорни режими и строги исхрани.

Повеќе »

5 работи кои мажот прво ги забележува кај жената за време на првиот секс

Заборавете на нелакираните нокти, фризурата, депилациите, солариумите…Мажите се многу поедноставни па некои работи воопшто и не ги забележуваат, покажува истражувањето спроведено од списанието Менс хелт.   Истото истражување вели дека жената за првиот состанок троши и до 6 часа на ...

Повеќе »

Фенг шуи: Откријте го својот сексуален елемент

Годината на вашето раѓање е поврзана со еден од петте фенг шуи елементи. Пронајдете го својот и елементот  кој му одговара на вашиот партнер, а потоа следете ги кинеските совети за сексуално задоволство. 12.02.1956-17.02.1958. ОГAН 18.02.1958-27.01.1960. ЗЕМЈА 28.01.1960-04.02.1962. МЕТАЛ 05.02.1962-12.02.1964. ...

Повеќе »

Колоритна спална соба – „колоритен“ секс

Бојата на ѕидовите на спалната соба, мебелот, завесите и постелнината влијаат на сексуалната желба, покажа едно британско истражување во кое учествувале 2 000 испитаници. Паровите чија спална соба е обоена во виолетово најмногу уживаат во сексот т.е имаат сексуални односи ...

Повеќе »

Само за дами: инстант совети за „инстант“ оргазам

Околу 10% од жените никогаш не доживеале оргазам за време на сексуалните односи или при мастурбацијата, тврди Др. Лоан Кол дипломиран водечки психотерапевт во областа на сексологијата и брачното советување во САД и автор на книгата “Секс материја”. Според неа, ...

Повеќе »