Тег архиви: Серџо Роси

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен на коронавирус, славниот дизајнер на чевли Серџо Роси почина во болницата Буфалини во Чесена, каде што беше хоспитализиран цела недела. Коронавирусот не избира дали си славен или не. ...

Повеќе »

Карневалот во Венеција на чевличињата на Серџо Роси

Сирена, Пеперутка и Карневалот во Венеција се трите теми со кои си поигра Анџело Руџери, креативниот директор на модната марка Серџо Роси. Колекцијата е наменета за постудените денови, а акцентот е ставен (освен на деталите и рачната изработка) на вртоглаво ...

Повеќе »