Тег архиви: северина

Белиот костим за капење на Северина го вжешти Инстаграм

Популарната хрватска пејачка се одмара на Малдивите, а белиот костум во кој се фотографираше за Инстаграм кај многумина разбуди желба за лето. Комбинацијата на бел романтичен едноделен фустан со карнери на горниот дел и макси сукњата со зелени тропски мотиви, ...

Повеќе »

Погледнете го новиот спот на Северина за песната Магија (ВИДЕО)

На својот Фејсбук профил, популарната хрватска пејачка Северина, вечера, го објави новиот спот за песната Магија. Режијата на динамичниот спот е на популарниот кореограф Анже Шкрубе. -Северина и со ова видео покажа дека е најголема ѕвезда на Балканот. Одличен тим ...

Повеќе »

Ист фустан: Северина V.S Моника Белучи – кому подобро прилега?

Црниот фустан со потпис од Д&Г кој преубавата Моника Белучи го носеше на црвениот ќилим на Канскиот филмски фестивал, еве го и на телото на Северина. Нема сомнеж, Северина изгледа како црн лебед во елегантната креација на модната двојка Долче ...

Повеќе »

Ја сакале или не, црвениот избор на Северина е префинета елеганција

Ретко кој може да се носи со толку црвено на себе. Ретко кому и ваков избор прилега. Ја сакале или не, од оваа комбинација на претерано црвено, од „главата до стапалата“, Северина сепак направи елеганција. Пејачката се појави на суд ...

Повеќе »