Tag Archives: Шанел

Марго Роби во нејзината прва рекламна кампања за Шанел, вреди да се види! (ФОТО)

Откако беше најавено во месецот март, дека Марго Роби ќе биде лице на Шанел, едвај ја чекавме првата рекламна кампања во која таа ќе се појави, за да ја видиме новата свежина која ја носи Роби за луксузната француска модна ...

Read More »

Изглед на денот: Пенелоп Круз во црн, секси фустан со чипка

44-годишната глумица се појави на црвениот тепих на Канскиот филсмки фестивал на промоцијата на психолошкиот трилер на шпански јазик „Everybody Knows“. Вниманието го привлече со тесниот, свилен, црн фустан украсен со тантела. Додека на отворањето на фестивалот глумицата носеше црна ...

Read More »

Кира Најтли во кампањата на новиот парфем од Шанел

Глумицата Кира Најтли повторно е ангажирана од француската куќа Шанел за промоција на нов парфем. Станува збор за парфемот „Coco Mademoiselle Eau de Parfum Intense“, поточно за новиот Mademoiselle мирис кој е опишан како топол со ноти на пачули и ванила, ...

Read More »

Оскари 2018: На Марго Роби и се скинал фустанот од Шанел, па сама го сошила

Една непријатна случка која ја доживеа глумицата Марго Роби за време на Оскарите, помина малку незабележано. Но тоа што не предизвика големо внимание, се должи на вешноста на Роби да ја поправи „штетата“. Имено, украсните ленти кои се наоѓаат на ...

Read More »

COLLECTION LIBRE: Шанел има преубава новогодишна мејк-ап колекција

Новогодишната колекција на луксузната козметичка и модна марка Шанел насловена COLLECTION LIBRE акцентот го става на црвената боја, потоа на зелените и сребрени свечени тонови. Дури четири црвени нијанси на кармини се најдоа во новата колекција од Шанел најавувајќи ја црвената ...

Read More »

10 модели на очила за сонце од новата колекција на Шанел

Модерни, со футуристички дизајни и женствени – луксузната модна марка Шанел ја претстави есенската колекција на очила за сонце. Главни протагонисти во колекцијата дизајнирана за постудените денови се очилата со предимензионирани рамки. Од боите пак, доминираат црните и кафените рамки, ...

Read More »

Нова колекција на шминки од Шанел инспирирана од патувањата

Chanel направи уште една колекција на декоративна козметика која се состои од 25 интересни производи. Колекцијата е инспирирана од патувањата низ Калифорнија, а го носи името Travel Diary. Секоја од нијансите на колекцијата се инспирирани од пределите на Калифорнија. Од крем-сенки ...

Read More »

Моника Белучи се врати на црвениот тепих во креација од Шанел

„Домаќинката“ на Канскиот филмски фестивал за оваа година, глумицата Моника Белучи, според протоколот треба да се појави на црвениот тепих на отворањето и затворањето на фестивалот, но Белучи секако беше присутна и на специјалната прослави по повод 70-годишнината од фестивалот. ...

Read More »

Пролетна колекција на шминки од Шанел

Пролетната колекција на Шанел е веќе најавена, а во продавниците ќе биде достапна на почетокот на февруари. Колекцијата содржи нови производи, и тоа – илуминатор (кој е најавен како хит на козметилката линија), две нови нијанси на руменила, две нови ...

Read More »

„Син серум“ – нов револуционерен производ од Шанел против стареење на кожата

Шанел ја прошири линијата на револуционерни производи за нега на зрела кожа со новиот серум – Blue serum. Хранливата формула на серумот има за цел да ги намали брчките и да го забави нивното појавување, а истовремено и да овозможи здрав ...

Read More »