Tag Archives: Шанел

Божиќна козметичка колекција на Шанел: црвено, сребрено, свечено

Традиционално, како и секоја година во овој период, Шанел ја лансираше божиќната козметичка колекција за сезоната есен/зима 2016/2017. За прзаничните денови Шанел ни предлага црвени кармини, сенски за очи и лакови за нокти во сребрени нијанси, но тука се и ...

Read More »

Шанел нуди техно за пролет/лето 2017

За да ја претстави колекцијата на Шанел за пролет/лето 2017 година, Карл Лагерфелд го трансформираше Grand Palais во голем технолошки центар за податоци, со жици, кабли и технолошки системи. Потенцирајќи ја техно страната, новата колекција на Лагерфелд има спортска нота, а ...

Read More »

Кира Најтли во рекламна кампања на Шанел

Долгогодишната муза на модната куќа Шанел застана пред објективот на прочуениот Марио Тестино за потребите на новата рекламна кампања за накит од Шанел. Популарната глумица стана заштитно лице на колекцијата Chanel Fine Jewellery која го носи името на Коко Шанел. Колекцијата ...

Read More »

Шанел разговори: Кира Најтли ги открива своите тајни за шминкањето

Шанел разговорите поставени на Јутјуб продолжуваат, а по Жизел, сега е гостин убавата глумица Кира Најтли. Глумицата ги открива своите тајни за убавина и како постигнува со ненаметлива шминка да добие природен свеж изглед на лицето. Уживаме во видеото.  

Read More »

Шанел „Бој“: Нов машки парфем од Шанел посветен на Бој Капел

Во јуни ни пристигнува нов машки парфем од модната и козметичка куќа Шанел, кој ја слави големата љубов на познатата модна креаторка Коко Шанел и човекот кој и овозможи да зачекори во модниот свет, Артур Бој Капел. Парфемот BOY е ...

Read More »

Од ревијата на Шанел во Куба: Колекција со кубански дух

Иако многумина се сомневаа дека Куба е местото каде што може да се направи една луксузна ревија, Лагерфелд го докажа спортивното. Ревијата на Шанел се случуваше на улицата, а Кубанците го следеа настанот од своите балкони. Ведаш по вечерта на ...

Read More »

Жизел Бундхен покажува како да се нашминкаме (ВИДЕО)

Новата видео серија „Шанел бјути талкс“ во која учествува и Жизел Бундхен, го објави видеото во кое супермоделот објаснува како сама се шминка. Не прескокнувајте да го погледнете видеото доколку сакате да научите некое ново трикче за шминкање. На пример, ...

Read More »

Нов парфем од Шанел што се нанесува на коса

Новиот парфем на Шанел Chance Eau Vive Hair Mist се нанесува на коса. Има пикантна цветна миризба, втора нота на грејпфрут, портокал и јасмин, што го прави идеален за летните денови. Овој мирис се нанесува на четката за коса, а ...

Read More »

Кара Делевињ во новата кампања на Шанел

Шанел ја лансираше кампањата за новата колекција на очила. Британката Кара Делевињ е лице на оваа кампања, а фотографиите ги потпишува Карл Лагерфелд. Во колекцијата пролет/лето 2016 модната куќа Шанел нуди повеќе модели на „кет-ај“ рамки, но и овални модели. ...

Read More »

Жизел Бундхен ги споделува тајните за шминкањето (ВИДЕО)

Во кратко видео снимено за Шанел, супермоделот Жизел Бундхен објаснува каква шминка користи и како ја аплицира. Не користи многу течна пудра, не ја нанесува на образите туку само на пределите околу носот и очите, потоа нанесува стик-руменило на јаболкчниците, ...

Read More »