Tag Archives: Шанел

Нова колекција на лакови за нокти од Шанел

Пролетната колекција на лакови за нокти од познатата модна куќа Шанел носи екстремен сјај. Култниот Chanel Le Vernis, годинава доживеа преобразување. Колекцијата нуди и Gel Coat производ кој ќе осигура совршена постојаност и издржливост на бојата дури седум дена. Кога ...

Read More »

Листа на желби: Чантичката Шанел камера

На неодамна одржаната ревија на Шанел во прочуеното римско студио Чинечита во Рим, вниманието го освои чантичката „камера“, која москавично брзо стана парче по кое модерните девојки ширум светот почнаа да лудуваат. Во филмски дух чантичката има форма на филмска ...

Read More »

„Бојфренд“ часовник од Шанел

Шанел не му одолеа на „бојфренд“ трендот, модата да се носи „позајмени“ работи од „дечко ми“, па го лансираше „бојфренд“ часовникот за жени. Новиот Шанел часовник изгледа многу фенси и секси. И не не чуди што луксузната модна куќа го ...

Read More »

Шанел отвора спа центар во Ритц Париз Хотел

Една од најлускузните модни куќи влегува во нов предизвик. Во хотелот Ритц во Париз „Шанел“ отвора луксузен спа центар кој ќе вклучува целосна нега на тело, лице, нокти, коса и се што се однесува на убавината. Цели 34 години хотелот ...

Read More »

Жизел Бундхен во рекламна кампања на Шанел

И покрај тоа што се повлече од модните писти, најплатениот модел во светот продолжува да позира за големите модни и козметички куќи. Летото се ближи, а годинава трендот форсира природен изглед и незабележлива шминка, онака како што изгледа супермоделот Жизел ...

Read More »

Ќерката на Џони Деп и Ванеса Паради е нова муза на Шанел

На претставувањето на колекцијата на Шанел на неодамна одржаниот натан Мајстори на уметноста во Њујорк, 15-годишната ќерка на Џони Деп и Ванеса Паради го собра вниманието. Младата убавица Лили Роуз Деп на ревијата се појави во друштво на мајка си, ...

Read More »

Шанел Мајсторства на уметноста Париз –Салзбург во Њујорк

Омиленит  модели на Карл Лагерфелд, Кендал Џенер и Кара Делевињ, се појавија повторно заедно на ревијата Шанел Мајсторства на уметноста Париз –Салзбург, која се одржа синоќа во Њујорк. Чисти ткаенини, везови, слоевите фустани и цветни дизајни доминираа во новата колекција ...

Read More »

Со новиот часовник на Шанел ќе заборавите на Епл часовникот

Толку многу се пишуваше како супермодерниот Епл часовник ќе ги помести стандардите, што речиси и заборавивме дека вистинската убавина на часовниците е во традицијата, во рачната изработка, во детаљите. И еве, Шанел не потсетува на тоа. Шанел е повторно во ...

Read More »

Како се изработува Шанел фустан со цена од 100.000 долари

За ревијата на висока мода на Шанел која се случуваше во Париз сеуште се зборува, а за оние кои се љубопитни зошто оваа марка со децении ја задржува врвата репутација, освен поради ангажирањето на креативните дизајнери и употребата на врвни ...

Read More »

Кендал Џенер – централна фигура на ревијата на Лагерфелд

Кариерата на модел на Кендал Џенер продолжува вртоглаво во нагорна насока. Никој не остана изненаден што таа беше централна фигура на ревијата на Шанел која се одржа минатиот вторник во Париз. 19-годишната девојка беше бодрена од нејзината позната мајка Крис ...

Read More »