Tag Archives: Шанел

Лагерфелд најави три спектакуларни ревии за 2015

Модните уредници, блогерите, моделите и фановите на Шанел годинава ќе имаат прилично многу џет-сет забава судејќи според календарот на настани кој Лагерфелд го објави. Карл Лагерфелд објави дека годинава ќе има не една, не две туку три меѓународни модни ревии. ...

Read More »

Жизел Бундхен во последната кампања на Шанел за 2014 година

Го чекавме само мигот кога Жизел Бундхен ќе се појави во „ ready-to-wear“ кампањата на  француската модна марка. И тоа, ете се случи. И не требаше долго да чекаме. „Шанел“ ги објави фотографиите од кампањата за колекцијата пролет 2015, на ...

Read More »

Аристократска Европа преку „Шанел Мајсторство на уметноста Салзбург“

Вчера беше жешко во модните кругови. Во ист ден се одржуваа спектакуларното шоу на Викторијас сикрет во Лондон и Шанел Мајсторство на уметноста Салзбург (Chanel Metiers d’Art Salzburg), гламурозната најава на колекцијата есен зима 2015/2016 на Шанел. Двете шоуа со комплетно ...

Read More »

Реинкарнација на Шанел во режија на Лагерфелд

Погледнете го краткиот вовед за претстојниот филм на Лагерфелд насловен „Реинкарнација”. Филмот е во режија на Карл Лагерфелд, а гланите улоги се на Кара Делевињ и Фарел кој ја напиша музиката „CC The World“.   Филмот ќе биде прикажан на 1 ...

Read More »

Модни протести на Лагерфелд во Париз! Нема повредени. Разбудени, ќе има.

Немаше ниту еден повреден, а имаше многу возбудени и задоволни од она што го подготви Шанел за сезоната пролет/лето 2015. „Протестите“ беа организирани од Карл Лагерфелд за луксузниот париски бренд Шанел.   Очигледно модерното живеење го инспирира Карл Лагерфелд не ...

Read More »

Сите луди по чантите на Шанел

На неодамна одржаното Круз шоу во Дубаи, Шанел повторно воодушеви со креативните чанти, овојпат во облик на прочуениот парфем Шанел 5. Цената од 10.000 долари за една ваква чанта не беше пречка многумина да се закитат со овој оригинален моден ...

Read More »

Со Шанел и Карл Лагерфелд во Дубаи

Доколку ја добивте оваа покана од Шанел, веројатно веќе сте во Дубаи.   Денес (вторник, 13.05.2014г.) на приватен остров во Дубаи, Шанел со Карл Лагерфелд приредува ексклузивна ревија – „Круз Шоу“ (Cruise Show). Од 2000-та година наваму, Шанел приредува вакви настани ...

Read More »

Ранец што ги освои срцата на трендсетерите

Иако цената му е 3.400 долари, ранецот од Шанел насловен Графити брзо го обиколи светот и се најде во гардероберите на познатите, но и „обичните“ девојки. Трите модели од платнениот ранец „Графити“ ги освои срцата на љубителките на модните трендови. ...

Read More »

Личи на кармин ама не е, ова е УСБ од Шанел

Британскиот Вог на својот Инстаграм профил ја објавија новоста од модната куќа Шанел. Станува збор за УСБ во пакување на препознатливиот Шанел кармин. Првите примероци од „ај-ти“ линијата на Шанел ги добија уредниците на списанијата низ светот, но сеуште не ...

Read More »