Тег архиви: шкорпија

Најголемите лажговци меѓу хороскопските знаци

Без разлика дали лажењето било неопходно, или емоционален механизми за справување со ситуацијата, некои хороскопски знаци можат да ве излажат подобро од другите. Проверете кои се најголемите лажговци во Зодијакот и зошто би ве излажале. Близнаци Близнаците се менуваат според ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (30-ти септември до 6-ти октомври):Топ знаци на неделата – Шкорпија, Вага и Близнаци

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот Вага и влегува во Шкорпија, носејќи одлични вести за Шкорпиите и за сите водни знаци. Убави вести стигнуваат и за Девиците и Јарците. А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Љубовта ќе цвета за Рибите, Ракот и Шкорпијата!

Три последователни дена Месечината, оваа недела, ќе свети во знакот на Риби. Голема среќа и добра вест ќе добија сите водни знаци, но убава недела ќе биде, исто така, и за некои земјени знаци … Љубовта ќе продолжи да биде ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (четврток): Топ знаци на денот – Вага и Шкорпија

Овните треба да го притиснат педалот за гас, Биковите ќе паднат под „канџите“ на страста, на Близнаците ќе им недостига самодоверба, Раковите ќе шармираат се околу себе, а Лавовите треба да ја исконтролираат љубомората. Девиците ќе се ослободат од чувството ...

Повеќе »

Дневен хороскоп – Топ знаци на денот Риби и Шкорпија

Овните да се воздржат од брзи зборови, Биковите да ги искористат контактите со странство, Близнаците се пред добар пат кој им се отвора,  Раковите ќе добијат финансиски приливи, додека Лавовите и Девиците ќе бидат во канџите на страста.  вагите ќе ...

Повеќе »