Tag Archives: шминка

7 совети за шминката да „стои“ на лицето преку целиот ден

Еден од најдобрите начини да го задржите свежиот изглед на лицето во текот на целиот ден е да користите вистински производи за убавина на вистински начин. Не треба да се нанесува многу шминка на лицето, се што е потребно е ...

Read More »

Нашминкани во вежбална? Ризикувате инфекции на кожата

Сите знаеме дека да се носи мејкап на вежбање не е добро за кожата, но сепак може да се обложиме дека голем дел од девојките се прават глуви пред ваквите заклучоци. Според експертите, секоја шминка на лицето за време на ...

Read More »

Топ 3 мејкап трендови што треба да ги пробаме оваа есен

Како и кај гардеробата така и во шминката металик трендот доминира оваа есен. Сепак, мало внимание – ако ја одберете сенката за очи во сребрена металик нијанса, не претерувајте со карминот за усните. Всушност, само еден металик мејкап додаток на ...

Read More »

Што треба да знаете за шминката за очи

Еден од омилените ритуали на секоја жена е шминката. Кои нови продукти треба да се пробаат, каков е нивниот квалитет, колку чинат, се теми кои се муабетат на секое кафе со другарките. Сепак, овој забавен начин на разубавување, може да ...

Read More »

Ирина Шаик ги презентира сите мејк-ап трендови за есен 2016

Топ моделот Ирина Шаик ја краси насловната страница на октомвриското издание на Гламур Русија. Во едиторијалот таа ги презентира козметичките трендови за оваа есен во соработка со козметичката куќа Лореал Париз. Освен трендовите на шминка, се презентираат и трендови на ...

Read More »

Жизел Бундхен покажува како да се нашминкаме (ВИДЕО)

Новата видео серија „Шанел бјути талкс“ во која учествува и Жизел Бундхен, го објави видеото во кое супермоделот објаснува како сама се шминка. Не прескокнувајте да го погледнете видеото доколку сакате да научите некое ново трикче за шминкање. На пример, ...

Read More »

Како да ја „симнете“ шминката на Адел на Брит Авардс

Суперталентираната пејачка Адел на Брит Авардс фасцинираше и со совршена шминка. Што треба се да употребиме да го „симнеме“ изгледот? Претпоставувате веќе, повеќе производи. Некои од нив ќе ги најдете во нашите парфимерии, за други – инспирајте се од функцијата ...

Read More »

3 нови пролетни колекции на шминка што воодушевуваат

За многумина најубавата сезона во годината, пролетта, е и поттик за шопинг и разубавување. Секако, големите козметички куќи секоја пролет нудат широки понуди на весели производи, а годинава тоа најдобро го направија врвните три – Ланком, Диор и Ив Сен ...

Read More »

Анти-упатства за новогодишна шминка

Веројатно веќе си одбравте парчиња гардероба, а на ред доаѓа и шминката. Па нели треба да се пречека новата година?! Најголем проблем во таа ноќ може да ви направи, ете баш таа маска на лицето. Особено при срдечните бакнувања пред, ...

Read More »

11 идеи како да ги комбинирате модните додатоци со шминката

Кога Mac Cosmetics ја објавија соработката со трендовскиот бренд Шарлот Олимпија минатиот септември, многумина ставија акцент на „спарувањето“ на модните додатоци со лакот за нокти или шминката воопшто. Резултатите од соработката на Mac и Олимпија ќе ги видиме на пролет, и ...

Read More »