Tag Archives: шопинг

Уникатен шопинг и забава со „Ултра Распродажба“ во Капитол Мол

Шопингот е посебна култура исполнета со разни искуства и вредности кои секојдневно ги збогатуваат чувствата на голем број на луѓе. Со купувањето на модни парчиња секој ја креира својата личност преку својот изглед. Се истакнува и ги изразува карактеристиките кои ...

Read More »

Каде да ги најдете најубавите сини кошули (со риги или без нив)

Тргнавме на шопинг по сина кошула која во сончевите денови ја носиме со задоволство и со тексас и со елегантни панталони. А и со мантилче! Го „отвара“ лицето, го разубавува изгледот, ја носиме со поткрената јака во комбинација со „искинат“ ...

Read More »

Фото вест: Жешките цени на Garage Sale ги разголеа девојките од Македонија

Три згодни девојки го најавија Garage sale, познатата и голема шопинг акција организирана од трговскиот центар Рамстор. Разголени од жешките цени, покриени со овогодишниот креативен симбол, кесата за пазарување и официјално се подготвени за најголемата распродажба којашто се организира веќе ...

Read More »

Капитол мол исполнет со детска радост и новогодишен дух

„Деновиве сите посетители се исполнети. Поради нивното задоволство ние продолжуваме да го негуваме новогодишниот и празничен дух. Ваквата атмосфера нема да прекине ниту по празниците. Ние сме цврсто убедени дека посетата на Капитол мол треба да биде уживање, забава и ...

Read More »

Дали сте подготвени за највисокиот пред-новогодишен попуст?

  Љубителите на новогодишната атмосфера и целата еуфорија која владее за купување на нови парчиња гардероба и новогодишни подароци следните три дена (23/24/25 декември) ќе добијат можност да купуваат по неверојатно високи попусти во Рамстор Мол. Ве покануваме последниот викенд ...

Read More »

Роденденски маратон со 72 часа забава, шопинг и частење: Капитол Мол #слави3 години!

Од своето отворање до денес Капитол Мол цели кон задоволувањето на вкусовите на секој посетител. Таа мисија полека прераснува во навика која Капитол мол ја негува веќе 3та година по ред. Во топол амбиент кој штити од временските услови во ...

Read More »

Уште неколку плишани модни парчиња по пристојни цени

Веќе пишувавме за трендот на есента/зимата – плишаните модни парчиња и веќе ви сугериравме каде да си купите плишано сако по пристојна цена (ако сте пропуштиле, прочитајте ТУКА.) Но очигледно, на плишаните модни парчиња и понатаму не можеме да им одолееме, ...

Read More »

Вештината на шопингот по ниски цени

Ставот „не сум толку богат за да купувам ефтини работи“ во денешниот свет повеќе не важи. Производството, понудатата и побарувачката е сменета, а потрагата по „Made in Italy” стана беспредметна Новата генерација на Европјани денес се облекува по правилото „low ...

Read More »

Како да не „фрлиме“ пари на шопинг на нешто што подоцна нема да ни треба?

Колку пати ви се случило да потрошите „куп пари“ на нешто што мислите дека многу ви треба, а подоцна – откако го имате – се каете дека џабе сте ги фрлиле повторно парите на нешто што воопшто не било неопходно. ...

Read More »

5 начини како да престанете да купувате работи кои не ви требаат

Честопати се случува да купиме нешто што подоцна воопшто нема да ни треба. Заведени од моментот на шопингот, од еуфоричноста да потрошиме некој денар, од изгледот во излогот на тоа толку посакувано модно парче, ќе платиме за нешто што ќе ...

Read More »