Tag Archives: шопинг

Во која земја се трошат најмногу пари на облека?

Без разлика на тоа колку мислите дека сте потрошиле на облека, новото истражување вели дека жителите на Австралија купуваат најмногу гардероба, во споредба со другите земји во светот. Според новото истражување жителите на Австралија трошат околу 1,050 долари годишно на ...

Read More »

7 совети за паметен шопинг кога попустите се во тек

Ова е период кога попустите не пресретнуваат од секоја продавница и добро е да се искористат. Но како да направиме разумен шопинг без да не боли утре главата од испразнетиот паричник. Добро размислите што ви треба, пред да ве повлече ...

Read More »

Попусти и забава: Ајде на ноќен шопинг во Сити Мол!

Најголемото шопинг искуство ќе може повторно да се доживее, во најголемиот шопинг центар во Македонија. Од 3-ти до 4-ти јули ќе се случува традиционалниот ноќен шопинг во Скопје Сити Мол. За време на Late Night Shopping продавниците ќе работат до ...

Read More »

Сакаме и кај нас! Ден на шопинг со домашното милениче

За САД и (особено за) Франција деновите за шопинг со домашното милениче – кучето се веќе традиција, а ваквата убава практика од пред три години им е позната и на Италијанците. Таканаречениот „Догс деј“ е ден на попусти во одредените ...

Read More »

Водич за шопинг на сандали за ова лето: Не заборавајте на вашата градба на телото!

  Подготвени сте за шопинг на нови сандали, но како да ги одберете оние кои вам најдобро ќе ви „стојат“. Продавниците нудат најразлични модели на сандали, а вие треба да направите паметен избор. Ретко кој му посветува внимание на прашањето ...

Read More »

На шопинг на мебел на скопскиот Мебел булевар

Улицата Првомајска во општина Кисела Вода од 5ти јуни 2015 година ќе почне да се нарекува “Мебел Булевар”. Оваа одлука беше донесена по договор на претставниците на сите компании за мебел што се наоѓаат на таа улица. Идејата е да ...

Read More »

Три шопинг совети: Купи го само она што зрачи радост!

Шопингот може да биде едно од најголемите задоволства или еден од најголемите стресови. Затоа треба да се сконцентрираме само на пријатниот аспект. Шопингот е различна приказна кај секој од нас. Но доколку се држиме до овие три златни правила, од ...

Read More »

Што да НЕ правите кога одите на шопинг на чевли

Трендестерите знаат да кажат дека шопингот е спорт, други пак велат шопингот е хоби, но ние сепак мислиме дека шопингот, особено на чевли, е наука. И уште ако купувате чевли со висока потпетица… Претпоставуваме и вие имате пар до два ...

Read More »

Лесен шопинг со огледалото Мемо

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал шопингот ако не би требале да ја пробате облеката која ја купувате? Со помош на огледалото Мемо и тоа е можно. Модерната технологија вградена во ова огледало ги решава женските проблеми на ...

Read More »