Тег архиви: шоу

Топ 7 моменти на Адријана Лима на шоуто на Викторија сикрет

По долгата соработка на топ моделот Адријана Лима со марката за долна облека Викторија сикрет, која започна од 1999 година, Лима ги соблекува ангелските крилја. Шоуто на Викторија сикрет кое неодамна се одржа во Њујорк беше последно за Адријана Лима. ...

Повеќе »

Топ моделот Бехати Принслу го најави своето враќање на шоуто на Викторија сикрет

Традиционално во ноември ќе се случува спектакуларното шоу на Викторија сикрет, а листата на модели кои ќе настапат оваа година е веќе објавена. Од популарните ангели до нови лица, на листата се многу прочуени имиња меѓу кои и ветеранот-ангел Бехати ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во топ форма на модната писта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И покрај бројните проблеми со кои организацијата се соочуваше, шоуто на Викторија сикрет се одржа во полн сјај и помпа. Ангелите на Викторија Сикрет во топ форма се појавија на модната сцена. Од екипата отпадна најголемата манекенска ѕвезда Џиџи Хадид, ...

Повеќе »

По откажувањето на Џиџи Хадид, нови проблеми за шоуто на Викторија сикрет

Веројатно, организаторите на најоглемото шоу на годината, ревијата на Викторија сикрет, веќе жалат што го закажаа големиот настан да се одржи во Шангај. По проблемот со визите кои не ги добија неколку руски манекенки, како и една манекенка од Еквадор, ...

Повеќе »

Џиџи Хадид нема да настапува на шоуто на Викторија сикрет

Организацијата на големото шоу на Викторија сикрет, кое треба да се одржи за првпат во Кина, ја достигнува својата кулминација во проблемите откако е потврдено дека топ моделот Џиџи Хадид сепак, нема да настапува на шоуто. Настапот на ревијата на ...

Повеќе »

Кои ангели ќе настапат на големото шоу на Викторија сикрет

Годинашното големо традиционално шоу на Викторија сикрет сеуште нема потврден официјален датум кога ќе се случува, но листата на модели кои ќе настапат на ревијата е речиси готова. За локација пак, за сега се „шушка“ дека шоуто ќе се одржи во ...

Повеќе »

„Мајсторите за мајсторот“- Хуманитарно фризерско шоу за „Бубе Ин“

Познати македонски фризери и стилисти, како и учесници од регионот на 18 јуни (недела) ќе се обединат со хуманитарна цел во „Музејот на современата уметност“. Настанот под мотото „Мајсторите за мајсторот“ кој е во организација на Здружението на фризери „Hair ...

Повеќе »

40 најсекси изгледи од шоуто на Викторија сикрет (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ако сеуште не го чувствувате празничното расположение, едно нешто сигурно ќе ви внесе посебно расположение – шоуто на Викторија сикрет. На модната писта во Париз беше претставена новата колекција на секси долна облека, која ја носеа суперзгодните ангели на Викторија ...

Повеќе »

Шоуто на Викторија сикрет: Ангелите во топ форма! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По потврдувањето на листата на ангели, модното шоу на Викторија сикрет официјално се префрли во Париз. Изборот на 12-те ангели секако не разочара никого, меѓу нив – фаворити кои се вратија на сцената и нови лица кои се впечатливи. Ветеранките-ангели ...

Повеќе »

Шоуто на Викторија сикрет, повеќе од само мода

Модното шоу на Викторија сикрет е закажано за 2 декември, во Лондон,  подготовките се во тек, а настапувачите потврдени. Модното шоу на Викторија сикрет не е само ревија за претставување на новата колекција на марката за долна облека, туку вистински ...

Повеќе »