Тег архиви: Шпанија

Најубавите модни изгледи на MTV Europe Music Awards 

MTV EMA 2018 се одржаа во Билбао, Шпанија, а на црвениот тепих (или подобро кажано – на розовиот тепих) продефилираа бројни ѕвезди од интернационалната музичка сцена, дотерани во свечена облека. Доминираа ексцентричните модни избори, како и поп стилот. Годинава не ...

Повеќе »

Шпанската кралица Летиција (повторно) во сако од Зара

Шпанската кралица Летиција е позната по тоа што знае да облече модни парчиња од популарните шпански хај-стрит модни марки, кои можат да се купат во продажба по пристојна цена. И овојпат, при посета на театарот во Мадрид носеше црно сако ...

Повеќе »

Марбеља – совршена дестинација за годишен одмор

Марбеља е идеална локација за оние што се подготвени да платат нешто повеќе за задоволство, оправдувајќи го мотото на градот, кое гласи „начин на живот“. Некогаш мало андалузиско рибарско селце на самиот југ на Шпанија со име Марбеља, денес е ...

Повеќе »

3-те модни изгледи на Моника Белучи на Филмскиот фестивал Сан Себастијан

Многумина се прашуваат во што е нејзината тајна за убав и младешки изглед. 51-годишната глумица и овојпат беше во центарот на вниманието, кога се појави на црвениот тепих на филмскиот фестивал Сан Себастијан  во Шпанија. Природна и пријателски расположена кон ...

Повеќе »

Најскапиот леб во светот се меси во Шпанија и се наросува со злато

Некои земји имаат недостиг од леб, а во некои пак, лебот служи и за престиж. На пример, во Шпанија. Шпанската пекарница Пан Пина, лоцирана во селото Алгаточин, користи златен прав за да го произведе најскапиот леб во светот. Сопственикот на ...

Повеќе »