Тег архиви: Штип

Новата детска градинка во Штип, комплетно готова до крајот на годината

Детската градинка која што се гради во Штип, треба комплетно со внатрешното уредување и опрема да биде готова до крајот на годината. Спроред склучениот договор со изведувачот таа требаше да биде завршена до крајот на овој месец, но било побарано ...

Повеќе »

НОВА РЕД СТАР ПРОДАВНИЦА | супер цени и попусти!

Денес се отвори новата Ред Стар продавница, шеста по ред во нашата држава, овој пат во Штип. Во неа може да најдете широк асортиман и богата понуда на долна облека, пижами, хулахопки, чорапи и акцесоари за целото семејство. Брендот Ред ...

Повеќе »

Еве како штипјанецот Борче Јовев „стопил“ 43 килограми

53-годишниот Борче Јовев од Штип, вработен во јавното претпријатие „Стипион“, е пример дека доколку решите да ослабнете, со силна волја и правилно избрана диета, ништо не може да ве спречи во намерата, а резултатите секако, пристигнуваат. Во случајот на Борче, ...

Повеќе »

Македонски и бугарски фабрики преку модни ревии до заеднички бренд

Девет модни ревии на македонски и бугарски текстилни фабрики се одржаа во галеријата „Безистен“ во Штип вчеравечер, во насока на градење на зеднички регионален бренд и поставување подобри стандарди во текстилното производство. На настанот организиран од македонскиот Текстилен кластер во ...

Повеќе »

Македонски и бугарски модни компании со заеднички настап во Штип

Пет македонски и пет бугарски текстилни компании ќе ги презентираат своите  колекции на 28 ноември (сабота) во галеријата „Безистен“ во Штип, во организација на македонскиот Текстилен кластер во соработка со Моден викенд Скопје. Станува збор за производите на македонските фабрики ...

Повеќе »

Модни денови Штип (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер на плоштадот во Штип започна манифестацијата Модни денови Штип (Fashion Days Shtip) со заедничка модна ревија на која беа претставени по неколку модели од сите модни куќи и дизајнери кои на оваа манифестација ќе ги презентираат своите нови колекции ...

Повеќе »