Тег архиви: Шупет

Кутрата Шупет: Мачката на Карл Лагерфелд направи непростлива грешка

Модниот гениј, починатиот дизајнер Карл Лагерфелд, на својата персиска мачка Шупет трошете 3 милиони евра. Таа е секако една од најпознатите мачки на социјални мрежи, со профили на Твитер и Инстаграм. Да не зборуваме за модниот универзум – беше на ...

Повеќе »

Мачката на Лагерфелд во цртан филм

Откако ги освои насловните страници на модните списанија, музата на Лагерфелд се најде и како принт на модните додатоци на новата колекција, а во кампањата таа е главен лик на цртаниот филм.   Мачката на модниот дизајнер Карл Лагерфелд, Шупет, ...

Повеќе »