Тег архиви: син

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување на 72-годишнината од основањето на NHS, британската здравствена служба. Таа и принцот Вилијам се појавија во модни комбинации во сина  нијанса. View this post on Instagram Today we ...

Повеќе »

Пинк и тригодишното синче се позитивни на Ковид-19, пејачката ја критикува владата поради недостаток на тестови

Американската пејачка Пинк на Инстаграм објави фотографија со тригодишниот син, пишувајќи дека и двајцата имале симптоми на коронавирус и дека благодарение на нивниот лекар веднаш биле тестирани. При тоа остро ја критикуваше американската влада за недостаток на тестови. 40-годишната пејачка ...

Повеќе »

Хит фустанче од MANGO – „бестселер“ за пролет 2018

Во преубава боја, сина, и со лелеав материјал, Манго има бестселер во новата колекција. Во категоријата на фустани, листата на бестселер ја предводи лесниот, разигран и малку проѕитен фустан од шпанската модна марка Манго. Моделот е дизајниран во една од ...

Повеќе »

Сите „луди“ по синиот појадок!

Во последно време на социјалните мрежи можат да се видат фотографии од таканаречен син појадок – од смути до чиа пудинзи, кајгани, па дури и сино кафе. Синиот појадок стана популарен не само поради тоа што е примамлив за фотографирање, ...

Повеќе »

Парфем кој освојува од „прва“ – новиот Miu Miu L’Eau Bleue

Спакуван во небесно сино шешенце со транспарентно стакло, со жолто капаче, уште штом го видите потсетува на свежина во топлите денови. Всушност, овој нов парфем е вистинки избор за пролетните и летните денови. Го пробавме и преубав е, се отвора ...

Повеќе »