Тег архиви: Синди Крафорд

Синди Крафорд е неодолива во пролетната кампања на Jones New York

Супермоделот Синди Крафорд е главна ѕвезда во кампањата на Jones New York за сезоната пролет/лето 2020. Фотографирана во црно-бела техника од фотографот Бу Џорџ, таа ги претставува главните трендови на колекцијата. Кампањата е снимена на улиците на Лос Анџелес, Калифорнија.-Тоа што ...

Повеќе »

Синди Крафорд и Џулија Робертс без шминка, реакциите поделени (ФОТО)

52-годишната манекенка Синди Крафорт објави фотографија на својот Инстаграм профил на која позира, после тренинг, без грамче шминка. Фотографијата за кратко време го обиколи светот, а рекациите на фановите се преубави. Природна и убава, но и храбра, поранешниот супермодел објави ...

Повеќе »

Каја Гербер и Синди Крафорд заедно во новата кампања на OMEGA

Марката за часовници OMEGA лансираше интересна кампања за колекцијата лето 2018, ангажирајќи ги мајката и ќерката модели, Синди Крафорд и Каја Гербер.   Кампањата е фокусирана на Денот на мајките. Супермоделот и нејзината ќерка позираат пред објективот на Питер Линберг, ...

Повеќе »

Синди Крафорд во секси фотосесија за Town&Country

52-годишната Синди Крафорд, една од ѕвездите на модната сцена од 80-те години, позира пред објективот на Виктор Демаршелие за списанието Town&Country. За насловната страница суупермоделот носи костим за капење од актуелната колекција на Валентино и накит од Ван Клиф&Арпелс, додека во ...

Повеќе »

Синди Крафорд со семејството во кампањата на Омега

Синди Крафорд соработува со луксузниот бренд Омега уште од 1995 година, кога првпат стана амбасадор за оваа марка. А сега, нејзините деца Каја и Присли Гербер се вклучија во соработката преку новата кампања. Кампањата е фотографирана од Питер Линдберг на ...

Повеќе »

Синди Крафорд во „жешки“ фармерки позира за RE/DONE

Супермоделот од 90-те години Синди Крафорд е главно лице за новата џинс колекција на „RE/DONE“. 51-годишната американска убавица позира топлес, облечена во „жешки“ панталончиња, пред објективот на Марко Главијано. Колекцијата е состваена од фармерки, дуксери и маички, а во продажба ...

Повеќе »

Ќерката на Синди Крафорд стана заштитно лице на Марк Џејкобс

15-годишната Каја Гербер успешно чекори по стапките на мајка и Синди Крафорд, молскавично брзо пробивајќи се во светот на модната индустрија. По насловната страница на францускиот Вог, на која се појави заедно со мајкаси, Каја потпиша ексклузивен договор за рекламирање ...

Повеќе »

Синди Крафорд оди во пензија: Не сакам повеќе да се докажувам!

Исто како што и Жизел официјално се повлече од модната сцена, а сеуште ја гледаме во рекламните кампањи, одлука да замине во пензија донесе и славниот супермодел од 90-те, Синди Крафорд. Крафорд официјално соопшти дека повеќе не планира да се ...

Повеќе »

Разочарани од Синди Крафорд: Зошто на мојата лоша фотографија луѓето се чувствуваа среќни?

  „Зошто гледајќи во мојата лоша фотографија луѓето се чувствуваа добро. Јас се чувствувам како да сум ослепена. Бев многу лута, да бидам искрена“, вели поранешниот супермодел Синди Крафорд објаснувајќи за фотографијата која без фотошоп интервенција „протече“ во јавноста и ...

Повеќе »

А како би изгледала сликата на Синди Крафорд после фотошоп?

Неретушираната слика од Синди Крафорд која излезе во јавност деновиве, предизвика големо внимание. Реакциите се позитивни поради храброста на Синди да се објави слика која не поминала процес на „подмладување” и „пеглање брчки”. Сепак еве еден можен резултат доколку сликата на ...

Повеќе »