Tag Archives: сити мол

Попусти и шопинг ваучери, Skopje City Mall слави 9 години!

– Пријатели, време е за нова роденденска дружба, шопинг забава, мноооогу награди проследени со супер атмосфера во Skopje City Mall за нашиот 9ти роденден! Дојдете и уживајте, ние ќе ви понудиме пријатно шопинг искуство, проследено со попусти како и шопинг ...

Read More »

Утре сите на голема забава во Skopje City Mall!

Skopje City Mall слави 5 години од отворањето на трговскиот центар и по тој повод организира тридневен шопинг фестивал, ултра-спектакуларно музичко шоу со многу изненадувања, Late night shopping, Fashion Hunt и Семеен ден со забава за најмладите. Она коешто со ...

Read More »

Сврти нов лист и стани стилист

  За оние што ја сакаат модата не постојат „обични“ денови и денови за „гламур“. За нив модата е есенцијален дел од денот, архитектура на живеењето, дневна порција забава, бегство од форматираноста и нивна интимна религија За сите со изострено ...

Read More »

Вештината на шопингот по ниски цени

Ставот „не сум толку богат за да купувам ефтини работи“ во денешниот свет повеќе не важи. Производството, понудатата и побарувачката е сменета, а потрагата по „Made in Italy” стана беспредметна Новата генерација на Европјани денес се облекува по правилото „low ...

Read More »

Победникот на „Шут, гол, Сити мол“ отпатува на финалето на ЕУРО 2016

  Осумнаесет-годишниот Стефан Тодосиев е победник на натпреварот во лесни фудбалски вештини  „Шут, гол, Сити мол!“ кој се одржуваше од 10 јуни во Скопје сити мол и во кој можеа да учествуваат сите фудбалски фанови, страствени навивачи и останатите кои ...

Read More »

Попусти и забава: Ајде на ноќен шопинг во Сити Мол!

Најголемото шопинг искуство ќе може повторно да се доживее, во најголемиот шопинг центар во Македонија. Од 3-ти до 4-ти јули ќе се случува традиционалниот ноќен шопинг во Скопје Сити Мол. За време на Late Night Shopping продавниците ќе работат до ...

Read More »