Тег архиви: скандал

Скандалот Топшоп: Сопственикот ги малтретирал вработените на сексуална и расна основа?

Сопственикот на најголемиот британски хај-стрит бренд, Топшоп, Sir Филип Грин, се соочува со сериозни проблеми кои сосема сигурно ќе допринесат да ја загуби титулата “Sir” која му е доделена од кралицата. Целосното разотркивање на актуелниот случај во компанијата Топшоп, може ...

Повеќе »

Кога мисиците ќе се разбеснат: Скандал на изборот за Мис Амазон

Несекојдневен скандал го обележа изборот за Мис Амазон во Бразил. По одлуката на жирито, две мисици се фатија за коси. Двете убавици Шеислан Хајала и Каролина Толедо пред одлуката на жирито стојат мирно една покрај друга, но откако Каролина е ...

Повеќе »