Тег архиви: скопје сити мол

Центарот на Скопје е поместен во Skopje City Mall

Скопје сити мол никогаш не бил попосетен од овој 1 октомври.  Богатата програма, музика, бесплатни коктели и колачи, огромните попусти и подароци и присуството на многу познати личности го преполни Скопје сити мол само во првиот, од четирите роденденски денови полни со изненадувања за ...

Повеќе »

Концерти, попусти, турнири, бесплатни коктели и многу забава за 4-от роденден на Скопје Сити Мол

Од 1 до 4 октомври, Скопје сити мол ќе го прославува својот четврти роденден со големи попусти во локалите, многу музика и настапи, подароци, бесплатни коктели и слатки, жонглери, артисти, музика од гаражни бендови и ДЈ како и шопингот до ...

Повеќе »

10 прашања и одговори за загрижените родители на првачињата

Втората недела од училишната година изминува, а родителите и натаму се во постојана потрага по одговори за тоа што е најсоодветно за нивните деца. Најголемите дилеми сепак ги имаат родителите на првачињата, па еве неколку одговори на прашањата што најмногу ги мачат. ...

Повеќе »

Шопинг водич за Last minute sale: Како до совршен стил за помалку од 2.000 денари!

  Лина Гегоска и Јана Бундалевска се нашиот избор на модни детективки кои во потрага по ефтини, а впечатливи модни комбинации, нé уверија во својата дарба да соединат одлични парчиња облека, весели и стилски функционални комбинации, купени на Last minute ...

Повеќе »

Моден манифест: Last minute sale во Скопје Сити мол со попусти до -70%!

  Последните недели од ова лето се вистинското време да го освежите гардероберот со нови парчиња облека, весели, маркантни и стилски функционални комбинации, кои ги посакувате цело лето, сега по навистина ниски цени. Деновиве одново може да свратите во Скопје ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме новата колекција на Original Marines: Ви претставуваме дел од неа!

Наскоро пристигнува новата есенска колекција на италијанската модна марка Original Marines. И нетрпеливо ја очекуваме! Колекцијата е насловена Back to School, и претпоставувате веќе – време е да ги дотераме нашите деца за училишните денови кои следуваат. Дополнителна новост ни доаѓа од ...

Повеќе »

Паметен шопинг: Сезонска распродажба до – 40 отсто во Original Marines

А кој не е за паметен шопинг? Во тек е сезонската распродажба која се движи со попуст до 40 отсто за вашите омилени парчиња облека од популарната италијанска модна марка Original Marines. Не ја испуштајте оваа убава можност да ја освежите ...

Повеќе »

100.000 посетители на најубавиот шопинг-викенд во Скопје Сити мол!

Најголемиот провајдер на најатрактивните светски брендови, Скопје сити мол, изминатиот викенд организираше голем Late night shopping со многу настани, забава и изненадувања за посетителите. Атрактивната програма поддржана од некои од најдобрите гаражни бендови и диџеи, меѓу кои и Latins, Metaversus, ...

Повеќе »

MissUrbanVibe советува какви модни комбинации да одбереме на Late Night Shopping

MissUrbanVibe и годинава е дел од Late Night Shopping организиран од страна на Скопје Сити Мол. Подготвени сте веќе, нели? Сите продавници денес (петок, 1 јули) во Скопје Сити Мол ќе бидат отворени до 24 часот и ќе понудат попусти, подароци ...

Повеќе »

Што ќе правите в петок вечер? Ноќен шопинг во Скопје сити мол е супер идеја!

  Дојде времето од годината кога цените се спуштаат, што е, сликовито кажано, вистински празник за сите „шопингхоличари“. Токму затоа Скопје сити мол традиционално им овозможува на своите потрошувачи групен ноќен шопинг со попусти и подароци, кои го прават ова ...

Повеќе »