Тег архиви: скопје сити мол

Саемот за деца и родители во Skopje City Mall ги спои семејствата со одлична забава!

Викендов во Skopje City Mall се одржа Саем за деца и родители, исполнет со многу изненадувања и забава за сите, особено за најмладите. Од петок до недела холот на трговскиот центар беше полн со насмевки и моменти на вистинска среќа. ...

Повеќе »

Викенд на забава и попусти: Саем за деца и родители во Скопје Сити мол

  Овој викенд Skopje City Mall организира Саем за деца и родители, настан кој благодарение на различните активности кои се атрактивни за сите возрасти – ги спојува семејствата и прерасна во традиција за трговскиот центар. И оваа година, сите кои ...

Повеќе »

Марија Атанасова е победник во модниот предизвик „Сврти нов лист и стани стилист“

  Со 3.241 глас и многу позитивни коментари за поддршка, студентката по правни науки и страствен обожавател на модерна и стилска гардероба,  Марија Атанасова од Кочани го освои првото место во модниот предизвик „Сврти нов лист и стани стилист”, иницијатива ...

Повеќе »

Избрани тројца финалисти во модниот предизвик „Сврти нов лист и стани стилист“

  Драгана Трпковска, Дарен Тодоров и Марија Атанасова се тројцата финалисти од модниот предизвик „Сврти нов лист и стани стилист”, иницијатива на Скопје сити мол во насока на поттикнување на лојалните потрошувачи да бидат похрабри во модниот избор, да ги ...

Повеќе »

Центарот на Скопје е поместен во Skopje City Mall

Скопје сити мол никогаш не бил попосетен од овој 1 октомври.  Богатата програма, музика, бесплатни коктели и колачи, огромните попусти и подароци и присуството на многу познати личности го преполни Скопје сити мол само во првиот, од четирите роденденски денови полни со изненадувања за ...

Повеќе »

Концерти, попусти, турнири, бесплатни коктели и многу забава за 4-от роденден на Скопје Сити Мол

Од 1 до 4 октомври, Скопје сити мол ќе го прославува својот четврти роденден со големи попусти во локалите, многу музика и настапи, подароци, бесплатни коктели и слатки, жонглери, артисти, музика од гаражни бендови и ДЈ како и шопингот до ...

Повеќе »

10 прашања и одговори за загрижените родители на првачињата

Втората недела од училишната година изминува, а родителите и натаму се во постојана потрага по одговори за тоа што е најсоодветно за нивните деца. Најголемите дилеми сепак ги имаат родителите на првачињата, па еве неколку одговори на прашањата што најмногу ги мачат. ...

Повеќе »

Шопинг водич за Last minute sale: Како до совршен стил за помалку од 2.000 денари!

  Лина Гегоска и Јана Бундалевска се нашиот избор на модни детективки кои во потрага по ефтини, а впечатливи модни комбинации, нé уверија во својата дарба да соединат одлични парчиња облека, весели и стилски функционални комбинации, купени на Last minute ...

Повеќе »

Моден манифест: Last minute sale во Скопје Сити мол со попусти до -70%!

  Последните недели од ова лето се вистинското време да го освежите гардероберот со нови парчиња облека, весели, маркантни и стилски функционални комбинации, кои ги посакувате цело лето, сега по навистина ниски цени. Деновиве одново може да свратите во Скопје ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме новата колекција на Original Marines: Ви претставуваме дел од неа!

Наскоро пристигнува новата есенска колекција на италијанската модна марка Original Marines. И нетрпеливо ја очекуваме! Колекцијата е насловена Back to School, и претпоставувате веќе – време е да ги дотераме нашите деца за училишните денови кои следуваат. Дополнителна новост ни доаѓа од ...

Повеќе »