Тег архиви: скопје

Луксузната колекција Birds of Paradise достапна во продажба и кај нас!

Производителот Cybex и понатаму продолжува да не воодушевува, сега со новата колекција насловена Birds of Paradise (Птици од Рајот) која пристигна и во Скопје! По успехот со ексклузивната соработка со познатите модни дизајнери Џереми Скот и Лала Берлин, CYBEX повторно ни ...

Повеќе »

Ги сакаме Lindt чоколадите и радосни сме за Lindt Shop во Скопје!

Во непосредна близина на плоштадот Македонија се отвори Lindt Shop (проверете со клик ТУКА), а тука ќе ги најдете највкусните чоколади и десерти. А новогодишните и божиќните празници се пред нас, па не ни размислуваме веќе какви пакетчиња ќе направиме или ...

Повеќе »

Сврти нов лист и стани стилист

  За оние што ја сакаат модата не постојат „обични“ денови и денови за „гламур“. За нив модата е есенцијален дел од денот, архитектура на живеењето, дневна порција забава, бегство од форматираноста и нивна интимна религија За сите со изострено ...

Повеќе »

МКСкопје – настан што ја собра маркетинг елитата и експертите во комуникациите во регионот

  Дванаесет врвни експерти од маркетинг индустријата и современите комуникации, повеќе од 250 делегати од земјава и уште од Србија, Хрватска, Албанија и Косово како и огромен интерес од локалните, домашни маркетари, ПР експерти и студенти го одбележаа првиот Marketing ...

Повеќе »

Со Четкар в сабота во Барбакан

Владимир Четкар со својот секстет овој викенд ќе гостува во Охрид и во Скопје. Во Охрид ќе настапи во Петок, 11 Март во ресторанот Билјанини Извори додека во Скопје ќе настапи во Сабота, 12 Март во Барбакан. На овие два ...

Повеќе »

Ману Чао, Скопје и се разбира, ракија

Од белешките на Ману Чао како го видел Скопје. Ок. Се враќаме на турнејата. По Белград се спуштаме во Македонија. Во Скопје. Не знам што има специјално во ова место, но за нас беше едно автентично доживување. Тоа е еден ...

Повеќе »

Еден многу шик трговски центар со резиденцијален дел: Капитол Мол и Резиденс

Лоциран во срцето на Скопје, во населбата Аеродром, Капитол Мол и Резиденс (Capitol Mall & Residence) се простира на вкупна изградена површина од 33.500 м2, а вкупната инвестиција изнесува 30 милиони евра.

Повеќе »