Тег архиви: слабеење

Најдобар домашен чај за слабеење

Со помош на домашниот чај до празничните трпези може да намалите до 5 килограми. Чаевите за слабеење се секогаш актуелни, сепак нема потреба да купувате индустриски туку подгответе го најдобриот чај за слабеење во домашни услови. Подготовка Помешајте еднаква количина ...

Повеќе »

6 митови за слабеењето во кои упорно веруваме

Кога милијарди долари се во прашање кои се „вртат“ благодарение на апчињата за слабеење и диетите кои секојдневно „никнуваат“, не е чудо што постојат и дузина дезинформации за тоа што е добро, а што лошо кога сакаме да ослабеме. Еве ...

Повеќе »

Сок од цвекло за побрзо слабеење: ем вкусно, ем корисно!

Цвеклото е есенска намирница со сладок вкус, содржи мининални калории, но големи нутритивни вредности. Сокот од цвекло содржи фитонутриент по името беталин, кој помага во процесот на детоксикација на организмот. А кога вашето тело ќе ги елиминира токсините на вистински ...

Повеќе »

Сок од цвекло за детоксикација и слабеење

Цвеклото е есенска манирница со сладок вкус, содржи мининални калории, но големи нутритивни вредности. Сокот од цвекло содржи фитонутриент по името беталин, кој помага во процесот на детоксикација на организмот. А кога вашето тело ќе ги елиминира токсините на вистински ...

Повеќе »

13 видови храна со негативни калории за брзо слабеење

Храната за која телото ќе потроши повеќе калории за да ја свари отколку што таа самата има е од голема помош во губење на килограмите. Домати Еден домат со средна големина содржи околу 22 калории, а телото за неговото разградување ...

Повеќе »

5 намирници кои ја чуваат витката линија

Ако сакате побрзо да загубите килограми, или пак после диетата да не ги вратите килограмите, вклучете ги овие 5 намирници во секојдневната исхрана. Јајца Јајцата се одличен извор на протеини, но жолчките содржат масти. Затоа ако сакате да загубите килограми, ...

Повеќе »

Брокула-здрава намирница за слабеење

Брокулата е единствена намирница која ви овозможува да јадете многу, а и понатаму да слабеете. Има само 30 калории во 100 грама, а на варењето во организмот брокулата троши повеќе калории отколку што примаме од неа, па така припаѓа во ...

Повеќе »

Направете сами чај за слабеење од 5 состојки

Доколку чувствувате надуеност, а сакате и да се ослободите од насобраата вода во организмот, да направите детоксикација и да загубите некој килограм за брзо време, подгответе го овој час од пет состојки. Со овој чај може да бидете полесни до ...

Повеќе »

Топ 5 витамини за побрзо слабеење

Витамин Ц Не се изненадивте што го видовте витаминот Ц на врвот на оваа топ листа? Многу не се ни свесни колку овој витамин е важен. Прво, тој е антиоксидант кој го штити нашиот организам од штетни материи и помага ...

Повеќе »

Авокадото е совршено за витка става: 4 факти затоа!

Авокадото го регулира апетитот, помага за намалување на сантиметрите околу струкот, го подобрува квалитетот на исхраната, ја намалува желбата за слатки… Авокадото е познат извор на добри масти. Иако е прилично калорично, содржи 322 калории во 100 грама, не штети ...

Повеќе »