Tag Archives: слатки

Слатки летни намирници со најмалку калории

Со што да се засладите на плажа? Ако не можете да им одолеете на слатките дури ни во текот на летото, кога претпоставуваме многу повеќе се грижите за вашата линија, еве на што би можеле да кажете со задоволство „да“. ...

Read More »

Топ 4 модели на најслатки сандали за оваа сезона

Во широката понуда на сандали за лето 2017 од популарните модни марки, на четири чифта не можеме да им одолееме! Слатки се како бомбончиња, во впечатливи бои и модели кои се одвојуваат од сите останати, а кога ќе ги облечеме ...

Read More »

Слатки велигденски цветчиња и јајца

Испобајте го овој пресладок велигденски рецепт и направете „ванилици“ во облик на пролетни цветови и јајца. Намирници – 200 грама путер или маргарин на собна температура (не смее да биде премек), 2 жолчки од јајца, 100 грама шеќер, 2 ванилин ...

Read More »

Велигденската слатка магија започна во Magic Cake + Велигденска Лотарија

Највкусните, најслатките и „најџиџаните“ торти и колачиња во градот, сега може да ги купите со попуст, но и да станете учесник во велигденската лотарија во слаткарниците на Magic Cake. Внесете радост на вашата празнична трпеза со преслатките колаченца во форма ...

Read More »

10 парчиња облека и модни додатоци послатки од парче торта

Слатки да ги издедеш… Принтот со колаченца и сладоледи се тренд за ова лето, исто како и модните додатоци кои потсетуваат на нашата омилена летна храна. Инспирирате се од галеријата и украсете се со вакво парче маичка, фустанче или чанта ...

Read More »

Слатки на модерната уметност

Готвачката Кејтлин Фримен уметноста им ја приближи на љубителите на слатки осмислувајќи „ремек-дела“ што се јадат. Новата книга „Modern Art Desserts“ ( Слатки на модерната уметност) на Кејтлин Фримен нуди необични рецепти, сите поврзани со големите уметници и нивните дела. ...

Read More »

Тајните на Французинките: Како да се откажете од зависноста од слатките

Како да одолеете на искушението на вкусна торта, кога треба да  јадете нешто здраво и нискокалорично? Француските истражувачи нудат одговор. Нутриционистите открија трик: пред да одлучите што ќе јадете, уживајте во „овошните мириси” бидејќи така веројатноста  дека ќе изберете здрава храна ...

Read More »