Тег архиви: славни

Синовите и ќерките на познатите во новата кампања на Долче&Габана

Новата рекламна кампања на модната марка Долче и Габана повторно е снимена на улиците на Палермо, а во неа позираат децата на ѕвездите. Ќерките и синовите на познатите, како што се Корин Фокс, Лори Харвеј, Амелиа Виндсор, Брендон Томас Ли, ...

Повеќе »

11 влијателни имиња во модната индустрија кои не завршија факултет

Иако денес постојат врвни школи за изучување на модниот дизајн и модниот бизнис, дипломата не секогаш е гаранција за успешноста во животот. Можеби ќе се изненадите но, на пример, главната уредничка на Вог е со средно образование. На листата на ...

Повеќе »

Инстаграм –хит: Комична имитација на стилот на славните

17-годишното момче од Нов Зеланд, Лием Мартин, стана омилен на социјалните мрежи кога својот Инстаграм профил почна да го употребува за постирање на фотографии на кои позира во стилот на славните убавици. Момчето дошло до оваа идеја пред една година ...

Повеќе »