Тег архиви: Софија Вебстер

Најпосакуваните невестински чевли за 2017 година

Моделот на невестински чевли со помпони наречен Jojo е дел од новата невестинска колекција на чевли на Софија Вебстер. Чевлите се изработени од говедска кожа, сатен и препознатливи се по декоративните помпони направени од пердуви на птици. На ѓонот на чевлите ...

Повеќе »

Новата колекција на Софија Вебстер иснпирирана од Барби

Креативната модна дизајнерка овојпат инспирацијата за чевли ја најде во легендарната кукла Барби. Есенската колекција на Софија Вебстер, која ќе биде пуштена во продажба од 27 август, вклучува модели на чевли на висока потпетица, балетанки, патики и сандали во сите ...

Повеќе »

Новата колекција на Софија Вебстер ќе ве убеди да кажете „да“

Колекцијата на чевли за свадба со потпис на иновативната дизајнерка Софија Вебстер е неверојатно забавна. Свадбената церемонија не мора да биде баш толку сериозна, не убедува „откачената“ дизајнерка Софија Вебстер. Првите чекори во „новиот живот“ може да ги направите и ...

Повеќе »

Пластичните сандали на Софија Вебстер

Или ќе ги засакате или нема да сакате ни да ги погледнете.  Како и да е, пластичните сандали на голема врата се враќаат во мода. Благодарение на Софија Вебстер. Британската дизајнерка Софија Вебстер ја отвори (модната) врата за пластичните сандали ...

Повеќе »