Tag Archives: Софија Вергара

Софија Вергара е ѕвезда на новата кампања за чанти на Долче и Габана

Софија Вергара е главно лице во новата кампања на италијанската модна марка Долче и Габана насловена Devotion.  Кампањата е снимена во луксузна сончева вила во близина на кристално синото море и во цветна градина. Чантите Devotion од летната колекција на славната креаторска двојка, ...

Read More »

Изглед на денот: Софија Вергара со цветен фустан од Моник Лулиер

На хуманитарниот настан одржан во Холивуд, глумицата Софија Вергара носеше црн цветен фустан со цветови во нежни бои, а изгледот беше надополнет со спектакуларни обетки. Фустанот со макси должина и без раменици ја следеше убавата силуета на глумицата. Станува збор ...

Read More »

Изглед на денот: Розовиот тесен фустан на Софија Вергара

На годинешното издание на Screen Actors Guild Awards кое се одржа во Лос Анѓелес, глумицата Софија Вергара го „украде“ вниманието на црвениот тепих појавувајќи се во тесен розов фустан, креација на Вера Ванг. Со разголени раменици, женствено деколте и тесен ...

Read More »

Софија Вергара креира парфем „Лав“ специјално за нејзината свадба

  Венчавањата не секогаш мора да бидат стресни. За Софија Вергара свадбата која и претстои е суперзабавна, а на листата на желби веќе е и нејзиниот парфем создаден специјално за оваа пригода. Парфемот „Лав“ создаден за свадбата е втор парфем ...

Read More »

Изглед на денот: Високите „лубутенки “ на Софија Вергaра

Убавата Колумбијка е позната по носењето на високи потпетици, но овојпат тие се вртоглаво високи. На холивудската премиера на филмот Magic Miкe XXL, Софија Вергера го привлече вниманието облечена во „мал бел фустан“ од тантела во комбинација со „лубутенки“ со ...

Read More »

5 причини зошто ја сакаме Софија Вергера

Додека многумина се радуваат на снегот  во пресрет на новата година, прекрасната Колумбијка ужива под сонцето на хавајските плажи. А фотографиите не инспирираа да ве потсетиме зошто ја сакаме Софија Вергера. Затоа што секогаш знае да продолжи понатаму… Позната по ...

Read More »

Од црвениот ќилим на Еми наградите: Како да се нашминкате како Софија Вергара

На црвениот ќилим на 66-то издание на доделувањето на најпрестижните американски телевизиски награди – Еми, кое се одржа вчера во Лос Анџелес, Софија Вергара блесна во арт деко стил собирајќи ги сите погледи и комплименти. Со усни во ретро стил ...

Read More »

Повторно во центарот на вниманието: Софија Вергара, убавица која ја изгради славата преку своите јавни исповеди

Заносната Колумбијка Софија Вергара од раскинувањето на врската со познатиот бизнисмен Ник Лоуб направи сензација. Не така одамна Вергара го покажуваше вереничкиот прстен во американските популарни емисии каде што гостуваше, а веќе во јавноста се распламти веста дека врската со ...

Read More »