Тег архиви: соработка

Модно студио Кадора и писателката Ксенија Николова најавија соработка, Погледнете ја прекрасната ФОТОСЕСИЈА

Соработката помеѓу модното студио Кадора и писателката Ксенија Николова е почеток е една убава приказна. Сосема спонтано, но уште еден доказ дека во животот ништо не е случајно. Ксенија вели дека студио Кадора го отсликува нејзиниот приватен стил на облекување ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме: За еден месец пристигнув колекцијата на H&M во соработка со Moschino

Шведскиот моден гигант H&M, во соработка со италијанската луксузна модна марка Moschino, реализираа колекција која во продавниците на H&M ќе биде од 8ми ноември. Рекламната кампања за колекцијата H&M x Moschino, која многумина со нетрпение ја чекаат, е веќе лансирана, а новите ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме: Колекција на MOSCHINO за H&M

Да, добро слушнавте. H&M ја најави својата соработка со, за многумина омилената модна марка, Moschino. Италијанската модна куќа Moschino во последните сезони е особено популарна со интересните колекции на Џереми Скот, дизајнерот кој е креативен директор на оваа модна куќа од ...

Повеќе »

Erdem за H&M – уште една дизајнерска соработка од соништата

Лондонскиот дизајнер ја потпишува новата колекција на модната марка Х&М, а во продавниците ќе биде достапна во продажба од ноември. Уште една дизајнерска соработка за H&M, а овојпат доаѓа од Лондон. Станува збор за англиската луксузна марка Erdem која во соработка ...

Повеќе »

Во продажба нова колекција на чевли од Џенифер Лопез и Џузепе Ѕаноти

Изгледа дека соработката меѓу поп ѕвездата Џенифер Лопез и модниот дизајнер на чевли Џузепе Ѕаноти не мисли да престане. Од неодамнешната нивна вова соработка произлезе линија на чевли со 5 модели. Во меѓувреме, Ѕаноти останува омилен дизајнер на Лопез, а ...

Повеќе »

Хербалајф и Специјалната Олимпијада со фитнес соработка вредна 1 милион долари

Глобалната нутриционистичка компанија Herbalife Ltd. денеска најави 1 милион долари вредна соработка со Специјалната Олимпијада, со цел да ја поддржи фитнес програмата на организацијата низ целиот свет, фокусирана на зголемување на физичката активност и подобрување на исхраната и хидратацијата. Користејќи ...

Повеќе »