Тег архиви: совети

Топ 10 совети како до совршено месо на скара

Скарата не е резервирана само за лето, уживаме во неа во текот на целата година, а особено на празникот на трудот. Но не е доволно само да се запали оган и да се стави месото. Ако сакате совршена скара, прочитајте ...

Повеќе »

Совети од Fantasia – како до вкусни десерти!

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или некој од оние нови, неверојатни вкусови и облици на најиновативните кулинарски мајстории. Десертите навистина заземаат посебно место во нашите срца, особено кога тој величенствен вкус ќе го ...

Повеќе »

5 совети: Како побргу да добиете убав тен под сонцето

Повеќето од нас сакаат што побрзо да фатат боја сончајќи се под сончевите зраци, но често ваквите напори завршуваат со изгореници. Доколку ги следите овие пет совети, нема да имате потреба да се „печете“ под сонцето цел ден, а бојата ...

Повеќе »

3 совети како да го сочувате костимот за капење

Квалитетните костими за капење не се евтини, па доколку сакате подолго костимот да ви трае треба и соодветно да се грижите за него. Еве 3 значајни совети. 1. Исперете го рачно со благ детергент Најдобар начин да го исперете костимот е рачно, ...

Повеќе »

Неколку совети за ефикасно чистење на Вашиот дом

Повеќето луѓе веруваат дека домашната организација и чистење се меѓу првите пет причини за создавање на дополнителен стрес во секојдневието. А токму овој период од годината сите темелно го чистиме нашиот дом и се подготвуваме за летните денови. Пролетното чистење ...

Повеќе »

Топ 5 совети за рамен стомак

Ако се придржувате до овие 5 правила, за прилично краток период ќе ја почувствувате предноста (и убавината) на целта – рамен стомак. Па, пролетта е совршено време за почеток. Почнете од првиот пролетен ден и пред почетокот на летото ќе ...

Повеќе »

Како да се облечете правилно за трчање во природа или на трака

Не штедете на спортска облека ако веќе одучивте да трчате.Истото важи и за оние кои често трчаат на кејот и оние кои трчаат на трака. При изборот на облеката, внимателно гледајте во материјалите, а не во боите и модните решенија. ...

Повеќе »

8 нутриционистички совети за успешно забрзување на метаболизмот и забрзано слабеење

На сите ни е позната формулата за губење на килограми – да се јаде помалку, а да се зголеми физичката активност. Но, многу често се чини дека „моторот“ се забавува, а метаболизмот тогаш има потреба од забрзување. Во ваков случај нема ...

Повеќе »

3 детокс совети после празниците

Мрсна храна, алкохол, многу слатки…, празниците завршија, време е за детокс недела. Ви предложуваме три корисни детокс совети кои се здрави да ги направите во седмицата за прочистување на организмот. Спа третман Одвојте едно попладне за спа третман, поточно посетете ...

Повеќе »

8-те совети на Вивиен Вествуд за успешна 2018 година

Модната дизајнерка Вивиен Вествуд објави на својот Инстаграм профил 8 совети, односно пораки кои треба да ги земеме предвид, ако сакаме  да имаме успешна година. Дизајнерката позната по тоа што никогаш не ги следела правилата и овојпат воодушевува. Вествуд не ...

Повеќе »