Тег архиви: специјалитет

Печен кремаст компир според рецептот на Џејми Оливер

Не мора да потрошите многу време во кујната за да го приготвите неделниот ручек. Овој специјалитет, кој инаку за подготовка бара часови, може да се подготви и на најбрз начин. Постојат најразлични варијанти на подготовка на прочуениот француски специјалитет „компир ...

Повеќе »

Француски специјалитет со неодолив вкус: Пилешко Маренго

Пилешко Маренго е француски специјалитет кој се состои од пилешко месо приготвено во масло со лук и домати, гарнирано со пржени јајца и ракчиња. Специјалитетот е многу сличен на пилешко а-ла Провенчале, но со додаток на јајца и ракчиња, кои ...

Повеќе »

Специјалитет на денот: Солена торта од моркови

Морковот е еден од најздравите видови на зеленчук, а бидејќи содржи малку калории и многу корисни состојки, често се користи во диеталната исхрана. Пробајте го специјалитетот Солена торта од моркови кој има незаборавен вкус и прекрасен мирис. Потребни намирници 300 ...

Повеќе »

Италијански специјалитет на оригинален начин: Песто Џеновезе

Подгответе го според оригиналниот рецепт еден од најпознатите италијански намази кој се послужува со различни тестенини, но и како предјадење со крцкав леб. Овој популарен италијански прилог одлично се „бакнува“ со секаков вид на тестенини наросени со пармезан. За да ...

Повеќе »

Неделен специјалитет: Ролат од телешки гради

Дегустирајте го специјалитетот ролат од телешки гради и направете од ручекот вистински празник за непцата. За да го подготвите ова вкусно јадење потребно ви е: 1,5 кг. телешки гради 1 кг компири ½ кафена лажичка сенф 1 врзоп зелен за ...

Повеќе »

Празничен специјалитет: Торта за мажи

Празничната трпеза секој треба да ја подготви според вкусовите на членовите на неговото семејство, но пред оваа вкусна солена торта никој нема да остане рамнодушен.   Тортата за мажи може да ја послужите како предјадење. Потребно време за подготовка е ...

Повеќе »

Стар баварски рецепт – печено свинско месо со црно пиво

Ако сте љубител на пивото и специјалитетите, дегустирајте го печеното свинско месо на баварски начин. За да го подготвите овој специјалитет според оригиналниот стар рецепт потребно ви е – 1 килограм свинско месо со кожа (од плешка или бут), 2 ...

Повеќе »

Есенски десерт: Шарлота од дуњи

Разубавете ја викенд-трепзата со овој вкусен сладок специјалитет од дуњи. За да ја подготвите Шарлота од дуњи, потребно е: 2 поголеми дуњи (околу 1 килограм), 70 грама путер, 70 грама шеќер, 100 грама чоколада за готвење, 4 јајца, 200 мл. ...

Повеќе »

Флерт со непцата: Турнедо рокфор во четири чекори

Ќе го најдете на менито во лусузните ресторани низ светот, но сега можете да го подготвите и сами, препуштајќи се на флертувањето со единствениот вкус. За да го подготвите специјалитетот Турнедо рокфор потребно е: 125 грама рокфор сирење 60 гр ...

Повеќе »

Шик специјалитет во чест на победата на Германија: Колбаси со сирење

На оригинален германски начин. Доколку вчера не го гледавте финалето на Светското фудбалско првенство со претходно осмислено мезе – колбаси и пиво, не е доцна денес да ја прославите победата на светскиот шампион онака како што во добар дел од ...

Повеќе »