Тег архиви: специјалитет

Шик летен специјалитет: Десерт од круши за четворица

Пробајте го специјалитетот десерт од круши, не бара посебни умешности во кујната, а погоден е за топлите денови. Не содржи многу калории како вообичаените чоколадни десерти, го подигнува расположението и дава енергија. За да го подготвите потребно е:  4 круши, ...

Повеќе »

Шик специјалитет од северна Германија

Млада боранија, сланина и крушки. Ви звучи необично? Комбинацијата е неодолива. Колку и да мислиме дека некои намирници не одат едни со други, вештите готвачи со својата фантазија постојано ни предлагаат најнеобични специјалитети кои ги задоволуваат критериумите и на најпребирливите ...

Повеќе »

Флертувајте со пролетниот специјалитет: Домати полнети со туна

Специјалитетот е нискокалоричен и добредојден за секоја диета. Не бара вештини во кујната, брзо се подготвува, а е супервкусен.   Доколку сте „за“ некој килограм помалку, поиграјте си со вечерата. Всушност, вечерата  заменете ја со лесни специјалитети кои немаат многу ...

Повеќе »

Пролетен специјалитет од зеленчук кој го забрзува метаболизмот

Пролетта е вистинско време за дегустирање на специјалитети од зеленчук. Не само што се нискокалорични и здрави, а превкусни, туку се и одлични сојузници на секоја диета. Зошто диетата да ви биде здодевна кога би можеле да си поиграте со ...

Повеќе »