Тег архиви: специјално признание

Британска модна награда за Кејт Мос

Иако после нејзините кокаински скандали во 2005 година бевме речиси сигурни дека нејзината кариера заврши, славната манекенка успеа да се подигне од дното,  а денес иако има 40 години е најбаран модел во светот.

Повеќе »