Tag Archives: Спортс Илустрејтид

Полничките модели Кејт Весли и Хантер Мекгреди без фотошоп и со позитивни пораки во „Спортс Илустрејтид“

Кога Кејт Весли првпат дозна дека таа била избрана за „Sports Illustrated 2018 Swimsuit Edition“, била во авион на пат од Дубаи до Лондон, и на веста поскала да вресне на цел глас. Кога пак, Хантер Мекгреди, која е прилично ...

Read More »

[ВИДЕО] Лили Олдриџ за Спортс Илустрејтид

Фотосесија на ангелот на Викторијас Сикрит, Лили Олдриџ, за Спортс Илустрејтид Свимсјут 2016. Уживајте во видеото, коментар не е потребен. Снимањето се одржа на карибските острови Туркс и Кеикос. Островите се британска прекуморска територија и се наоѓаат на исток од Куба, ...

Read More »

Џиџи Хадид ги вжешти страниците на Спортс Илустрејтид

20 годишниот топ модел позира во бикини на егзотичните Тахити за новото издание на Спортс Илустрејтид. Џиџи Хадид го покажа својот сексапил позирајќи покрај кристално-сината вода, а во видеото таа го раскажува и своето искуство за снимањето. Моделот трета година ...

Read More »

Во новото издание на списанието Спортс Илустрејтид, вниманието го привлече кампањата на модната марка специјализирана за костими за капење Swimsuitsforall, насловена Свим Секси. Главни модели во кампањата се плус-сајз девојките Ешли Грахам и Филомена Квао и 56-годишната Никола Грифин, поранешна ...

Read More »

Секси фотосесија на Емили Ратајковски за Спортс Илустрејтид

Не е ништо ново ако кажеме дека Емили Ратајковски е фантастична. Моделот и глумица позираше за серијата „Ју (Цаи) + Ми“ на Спортс Илустрејтид. Ратајковски не е од оние кои се срамат да ја покажат својата гола кожа, а очигледно ...

Read More »

Стилот на убавиците на црвениот тепих на Спортс Илустрејтид

Спортс Илустрејтид го прослави изданието на костими за капење 2015 во Њујорк. На црвениот ќилим се појавија познатите модели облечени во креации кои ги откриваат нивните тела. Тоа што беше заедничко за сите убавици кои продефилираа на црвениот тепих  беа ...

Read More »

Фотосесија на Ирина Шаик за Спортс Илустрејтид

29-годишната убавица позира за новото издание на престижниот Спортс илустрејтид. За време на промоцијата на списанието вели дека следниот пат ќе влезе во врска со лојално момче. Денот на вљубените ќе го прослави сама, а тоа што очекува од нејзиниот ...

Read More »

Уште една плус- сајз убавица позира за Спортс Илустерјтид: Робин Лаули

Робин Лаули, моделот со раскошни облини, е втората плус-сајз убавица која ќе се појави на страниците на Спортс Илустрејтид рекламирајќи костими за капење. Спортс Илустрејтид отсекогаш било списание познато по фотосесиите на суперзгодните модели кои рекламираат костими за капење, но ...

Read More »

И престижниот „Спортс илустрејтид“ го доби својот прв полничок модел

Следното издание на најпрестижното списание за костими за капење „Спортс илустрејтид“, кое е заслужно меѓу другото и за вртоглавата кариера на Кејт Аптон, и на чии страници најчесто ги гледаме ангелите на Викторија сикрет, овојпат ќе ја лансира  Ешли Греам, плус-сајз убавица. ...

Read More »

Задникот на Кејт Аптон заслужува внимание!

Еве ја раскошната Кејт Аптон во извонредно расположение какво што ретко се гледа! Во прилог е видеото од фотосесијата за Спортс Илустрејтид (Sports Illustrated) во кое Кејт во прекрасно расположение вeли: “Мојот задник заслужува повеќе внимание!”.  Речено-сторено, снимателот се погрижи ...

Read More »