Tag Archives: спот

Погледнете го новиот спот на Северина за песната Магија (ВИДЕО)

На својот Фејсбук профил, популарната хрватска пејачка Северина, вечера, го објави новиот спот за песната Магија. Режијата на динамичниот спот е на популарниот кореограф Анже Шкрубе. -Северина и со ова видео покажа дека е најголема ѕвезда на Балканот. Одличен тим ...

Read More »

Кара Делевињ го објави своето прво музичко видео (ВИДЕО)

Топ моделот Кара Делевињ го објави својот прв музички спот од синглот I Feel Everything. Не е само за пофалба нејзиното дебитирање во музичкиот свет, туку и одличната соработка со врвни имиња вклучени во овој проект. Музиката е на Фарел ...

Read More »

Лејди Гага како Одри Хепберн во спотот на Tiffany & Co

Луксузната марка Tiffany & Co ја одрба Лејди Гага за новата рекламна кампања, сакајќи на тој начин да се доближи до купувачите. Иако многумина се сомневаа дека од оваа соработка ќе излезе елегантен спот, судејќи според стилот на Гага, резултатот е ...

Read More »

Хитот Freedom на Џорџ Мајкл доби нов спот со модерни супермодели (ВИДЕО)

Прославувајќи ја 26-годишнината од популарниот хит на Џорџ Мајкл „Freedom! ’90“, американскиот Вог лансираше нов видео спот во кои глумат модерните супермодели. Така на местото на Кристи Тарлингтон, Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста, сега позираат Адриана Лима, Ан ...

Read More »

Памтите ли дека Ким Кардашијан беше неуспешна пејачка? (ВИДЕО)

Пред да стане популарна, Ким Кардашијан се обиде да стекне слава како пејачка. Но тоа не и појде од рака. Само пред четири години Ким Кардашијан желна за слава се обиде да стане пејачка. Успеа да сними една песна со ...

Read More »

Приказна за мажите и жените преку пивото во еден спот

Приказната од средниот век во Шкотска каде голема група жени се обидува да ги врати своите мажи дома е содржината на новата реклама за македонското пиво Златен Даб. Откако не успеваат да пробијат во добро чуваниот замок, жените го користат ...

Read More »

Зад сцената на снимањето на спотот на Д&Г: прекрасно, ама ни недостасува Моника Белучи!

Веќе е познато, Ева Херцигова е главниот лик во летната кампања на Долче и Габана, на местото на Моника Белучи. Немаме ништо против оваа убавица, напротив, ама рака на срце, многу ни недостасува Моника Белучи. Се појави со нетрпение очекуваната ...

Read More »