Tag Archives: Спрингфилд

Springfield ни носи парфеми инспирирани од старите касетофони

Андрес, Луј и Начо, членовите на популарниот шпански бенд Dvicio, познат по латино-поп музиката, се заштитни лица на кампањата за новите парфеми на Springfield. Springfield оваа сезона лансира два нови машки парфеми : Rewind & Play Again – Прошетка по сонцето ...

Read More »

Тренд на неделата: Тексас фустанчиња од Springfield (со попуст!)

Каде се трендовите од Springfield, таму сме и ние. За тренд на неделата ви ги препорачуваме овие два кошула-фустани од тексас. Спасителки за сите ситуации. Достапни се во две „деним“ нијанси. Може да се купат на промотивно намалување -20% во рамки ...

Read More »

Сезона на мантили: Одбравме два модела од SPRINGFIELD и MANGO

Сезоната на мантили почнува. Времето полека се разубавува, а палтата во следниве денови убаво ќе ги спакуваме на горниот дел од гардероберот. Најдовме модел на мантил со кој ќе ја дочекате пролетта? Ние најдовме. И тоа два модела во неутрални ...

Read More »

Тренд на неделата: Цветен фустан од Springfield

Колекцијата која ја најавува сезоната есен 2017 веќе може да се најде во продавниците на Springfield. Овој цветен, флуиден фустан е во исто време романтичен,  заводлив и удобен, а е одличен за почеток на новите предизвици во новата сезона.

Read More »

Тренд на неделата: Palazzo панталони од Springfield

Заменете ги долгите сукњи и фустани со модерни palazzo панталони од Springfield . Елегантни се, удобни, одговараат буквално на сите пригоди, а можат да се комбинираат со сите други парчиња облека.  Овој модел на панталони, со проширување кое започнува веднаш под ...

Read More »

Добрите фраери носат Craft од Springfield

Колекцијата „Занаетчиство“ е инспирирана од боемскиот стил, воведувајќи секојдневен, релаксиран и удобен изглед. Сите комбинации се дозволени. Природни бои, оксидирана портокалова, војничко-зелена, мастилно сина и сива боја, сите заедно креираат извонредна палета на бои за оваа тема. Фолклорни, етно дезени ...

Read More »

Модерни на работа со Springfield

Есента е период кога се враќаме повторно на работа. Оваа нова капсулна колекција нуди повеќе опции за да го пронајдете вашиот кул, опуштен изглед за на работа без да го изгубите „Springfield духот“. Сива и морнарско сина се клучните бои ...

Read More »

Секојдневие со Springfield: Нова машка колекција пристигна во продавниците

Секојдневието се осврнува кон модата. Сите клучни модни парчиња за секојдневен изглед сега се тренди. Колекцијата содржи богата лежерна колорна палета и облеки кои се лесни и удобни за носење. Стилот е фокусиран на модерно пристапување кон неформалниот-лежерен изглед со ...

Read More »

Нови колекции есен 2015 во Springfield: Поглед на Прва во класот и Боемски стил

Пристигнаа новите колкции за сезоната есен 2015 во Springfield. Денес ви ги претставуваме веселите „Прва во класот“ и „Боемски стил“.  ПРВА ВО КЛАСОТ На летните денови им се ближи крајот и мораме да го подготвиме аутфитот за враќање на училиште ...

Read More »

Springfield ранчиња идеални за дождливо време

Заменете ја големата чанта со springfield ранче. Ништо не му може дождот! Познати се предностите на ранчето. Лесно се носи колку и да е полно, а внатрешноста собира бројни модни додатоци, вашата омилена козметика, по некоја книга, нотес, цела една мала ...

Read More »