Tag Archives: Спрингфилд

Тренд на неделата: Дотерани на дожд со Springfield мантилче

  Весели есенски мантилчиња совршени за дождливите денови пристигнаа во продавниците Спрингфилд. Повторно ве разочара дождливото утро? Повторно се задржавте подолго пред гардероберот двоумејќи се што да облечете на вакво време. Погледнете во нашиот излог. Сино со ситни бели цветови ...

Read More »

Есен е, па што нека врне: Модно вооружани со Springfield

Ќе се согласите или не, есента е најубава сезона за модни комбинации. Ако се плашите од времето, претежно врнежливо, вооружете се со модните додатоци на Спрингфилд. Што ви треба за почеток на сезоната, кога дождот се двоуми? Секако, дождовна јакничка. ...

Read More »

Тренд на неделата: цветни комбинезонки Springfield

Ако за некое парче облека може да кажеме дека е вистински хит оваа пролет/лето, без размислување тоа се комбинезоните. По нешто посебно ќе го запамтиме ова лето – по големото враќање на комбинезонките кои од модните писти молскавично брзо ги ...

Read More »

Тренд на неделата: Пролетна модна комбинација од Springfield

Во правилно искомбинираните модни парчиња е тајната за шик изглед. Сина сукњичка со весела маичка со порака, искомбинирани со впечатлива жолта кошула трендовски заврзана. За заокружување на изгледот, тука е и модниот додаток – чантичката со риги која совршено се ...

Read More »

Машка линија Springfield пролет 2015

Лежерна и урбана колекција, за мажи со стил. Надвор од канцеларија Црната и сивите нијанси во комбинација со бела боја, го доживуваат својот ‘come-back’.  Лежерен и урбан стил со доза на спортски елементи. Црна бомбер јакна, бела блуза со блуриран ...

Read More »

Лежерни, разнобојни и космополитски: Женска линија на Springfield пролет 2015

Springfield ги претставува новите пролетни колекции. Брендот и оваа сезона предлага едноствавна и убава облека како дел од својата носечка филозофија. Сон за слобода Сон за слобода е линија инспирирана од боите на американското знаме: црвена, бела и сина. Комбинациите ...

Read More »

Сосема заслужено: Спрингфилд (SPRINGFIELD) е најдобар трговски објект за 2014 година!

Продажните места на брендот Спрингфилд (Springfield), кој е дел од групацијата Фешн груп (Fashion Group) го освоија првото место за најдобар трговски објект за 2014 година, награда која ја доделува Град Скопје во соработка со SWOT Research. Springfield ja освои наградата ...

Read More »

Што ни носи Спрингфилд за сезоната есен/зима 2014

Неколку трендови се носечки во женскиот дел од колекцијата на Спрингфилд (Springfield)за есен/зима 2014. Машките модели пак, сезонава се лежерни и секојдневни парчиња со  „скини” силуета, особено кај панталоните. Eсента доаѓа со своите топли тонови кои асоцираат на моменти на ...

Read More »

Машка колекција на Спрингфилд за пролет/лето 2014

Новата машка колекција на модната марка Спрингфилд (Springfield) за потоплите денови е веќе во продавниците. Целосно бело Природен пристап кон машката секојдневна облека. Белата и неколку нијанси на бежова боја доминираат, а се балансирани со сиви и сини нијанси. Избелувањето ...

Read More »

Новата женска колекција на Спрингфилд за пролет/лето 2014

Новата колекција на модната марка Спрингфилд (Springfield) за потоплите денови е веќе во продавниците. Како и секоја сезона така и оваа, низ колекцијата на шпанскиот бренд за жени и мажи Спрингфилд (Springfield) се провлекуваат повеќе теми и лајт мотиви. Трендовите се присутни, но зачинети ...

Read More »