Тег архиви: Стела Мекартни

Дајан Кругер во неверојатна mix&match комбинација

Карирани елече и панталони, контрастно цветна кошула и „каубој“ чизми – изгледот на глумицата Дајан Кругер е супер инспирација како да се охрабриме при комбинирањата на модните парчиња. Елечето и панталоните се од есенската колекција на Мајкл Корс, додека кошулата ...

Повеќе »

Кејт Мос и Каја Гербер во новата кампања на Стела Мекартни

Стела Мекартни обедини два топ модела од различни генерации во новата кампања за колекцијата пролет/лето 2019. Супермоделот Кејт Мос и ќерката на Синди Крафор, Каја Гербер, позираат пред објективот на Џони Дафорт. Со тема круг, кампањата се фокусира на фустаните ...

Повеќе »

2019 Golden Globes: Џулија Робертс во шик креација од Стела Мекартни

Номинирана за најдобра глумица во телевизиска серија за нејзината улога во Homecoming, 51-годишната глумица Џулија Робертс се појави на црвениот тепих на годинешните Golden Globes награди облечена во впечатлива модна комбинација. Робертс носеше „горен дел“ од фустан во комбинација со свилени црни ...

Повеќе »

Стела Мекартни проговоре за венчаницата на Меган Маркл

Британската модна дизајнерка Стела Мекартни, која ја дизајнираше втората венчаница на Меган Маркл, проговоре за креацијата за британското издание на списанието „Ел“. Дизајнерката раскажува дека до сега и се случило да им пријде на големи ѕвезди, како што е Мадона ...

Повеќе »

Фустанот на Опра за кралската свадба бил дијазниран преку ноќ, еве зошто

Да се одбере фустан за свадба која е најавена како настан на годината, не е лесна работа, туку прилично стресна, а Опра Опра Винфри ја променила својата одлука за тоа што ќе облече на свадбата на Хари Меган, во последен ...

Повеќе »

Карли Клос ја претставува новата колекција на Адидас од Стела Мекартни

Топ моделот Карли Клос се враќа во фитнес салата за новата кампања на Адидас од Стела Мекартни за колекцијата пролет/лето 2018. Американската убавица позира во спортска облека презентирајќи ни како може да се „дотераме“ за спортските активности, без разлика дали ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во зелен фустан од Стела Мекартни

Амал Клуни совршено го носеше фустанот од летната колекција на Стела Мекартни. Завчера вечер, популарната двојка е фотографирана во друштво на пријателите во барот Харис во Чернобио, Италија. Амал повторно го покажа својот беспрекорен стил, облечена во зелен фустан од ...

Повеќе »

Карли Клос е лице на новата кампања на Адидас од Стела Мекартни

Супермоделот Карли Клос се врати како лице на Адидас од Стела Мекартни за колекцијата есен/зима 2017. Американската убавица ја најавува новата сезона на спортската облека во серија на динамични фотографии. Карли ја покажува својата тонирана фигура преку различни вежби. Од ...

Повеќе »

Стела Мекартни со нова спортска линија за Адидас: Трчајте со стил!

Во есенската спортска колекција на прочуената модна дизајнерка Стела Мекартни доминира облека за трчање и високоинтензивни тренинзи.  За потребите на кампањата ангажирана е супермоделот Карли Клос. Новата Адидас од Стела Мекартни линија е препознатлива по неонските бои, врвниот материјал и привлечните ...

Повеќе »

Кара Делевињ за Стела Мекартни во борба против ракот на гради

Познат е активизмот на модната дизајнерка Стела Мекартни во борбата против ракот на градите. Во новата колекција за оваа цел се вклучи и Кара Делевињ. Откако Линда Мекартни, мајката на Стела Мекартни, почина од рак на градите во 1998 година, ...

Повеќе »