Тег архиви: стил

Меган Маркл на листата на најубаво облечени жени според Vanity Fair

Војвотката од Сасекс се најде на престижната листа на најубаво облечени жени во 2018 година, според списанието Vanity Fair. На годишниот „попис“ на Vanity Fair се најдоа многу познати лица од светот на шоубизнисот, но на листата се и тенисерката Серена Вилијамс,адвокатката ...

Повеќе »

Што носеа познатите девојки на фестивалот Coachellа

На популарниот музички фестивал Coachellа се појавија голем број на познати лица, а внимаието го привлекоа и топ моделите. Стилот на славните девојки е подготвуван со денови однапред, а доминираа креациите кои повеќе го откриваат телото. Секако, бохо детаљите беа насекаде ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и модниот стил – Кому што му „стои“ и што треба да носи

Како да ја усогласите личноста и стилот? Можеби тоа ќе ви го открие вашиот хороскопски знак. Овен Родени сте во вистински огнен знак, сконцентрирани на остварување на своите цели и сакате да бидете во центарот на вниманието. Кога влегувате во ...

Повеќе »

Меган Маркл и Кејт Мидлтон во исти „Маноло Бланик“ чевли на кралска прошетка

Меган Маркл и Кејт Мидлтон на краслаката прошетка носеа соодветен чифт чевли со високи потпетици, во согласност со изборот на гардеробата, но тоа што беше впечатливо е дека станува збор за идентични салонки. За Денот на Комонвелтот, Меркл и Мидлтон беа ...

Повеќе »

Каков е вашиот стил, ќе ви го откриеме карактерот…

Не напразно се вели „облеката го прави човекот“. Или сепак, не? Но сигурно е дека стилот ни го открива карактерот. Ако преферирате црно  Ако често носите се црно не значи дека сте здодевна личност, напротив. Иако многумина ќе помислат дека ...

Повеќе »

Стилот на Оливија Палермо за време на модните недели

Таа е секогаш гаранција за успешен моден изглед. Погледнете ги нејзините изгледи од неделите на модата од кои може да се инспирирате. Ниедна значајна модна ревија не може да помине без нејзино присуство. Оливија Палермо е на секој значаен моден ...

Повеќе »

Зорица Апостолска, министерката со велосипедот: Својата инспирација ја наоѓам во обичните жени!

На своето работно место пристигнува со велосипед и со самото тоа покажа еден нов, европски модел на министер. Вели дека во привлекувањето на инвестициите ќе биде искреиран нов модел кој наскоро ќе биде обелоденет, а во кој нема да постои било ...

Повеќе »

Што носеше Амал Клуни на првото „уловено“ фотографирање со близначињата

Откако Амал и Џорџ Клуни пристигнаа на миланскиот аеродром со нивните близначиња Ела и Александер, веднаш беа фотографирани од папараците кои го чекаа славниот пар. Инаку, семејството Клуни годишниот одмор ќе го поминат во вилата Олеандра на езерото Комо. Ова ...

Повеќе »

7 работи кои ќе ве издвојат со стил на плажа

Специфичен стил дури и на плажа може да се постигне со една иста финта. Во тоа барем секојдневно не уверуваат светските модни блогерки, кои со стилот се издвојуваат од другите девојки, а всушност сите користат слични трикчиња за уникатен изглед. ...

Повеќе »

Инстаграм врева околу „Долче и Габана“ изгледот на Меланија Трамп во Ватикан

Симпатичен, но сепак (моден) циркуз, крена „врева“ на социјалните мрежи откако Меланија Трамп со ќеркаси Иванка, инаку советничка на претседателот на САД, се дотераа за средбата со папата во Ватикан, при официјалната посета на Италија. И двете дами одбраа креации ...

Повеќе »