Tag Archives: Stradivarius

Stradivarius ни носи пролет во карирани модни парчиња

Карираните материјали продолжуваат да бидат доминантен моден тренд и за сезоната на потопли денови. Но овојпат, акцентот е на црно-белите тонови. Во пролетната колекција, модната марка Stradivarius ни носи повеќе карирани модни парчиња, но и ни сугерира како да ги комбинираме. ...

Read More »

Темно-зелена нијанса и војнички принт во новата колекција на STRADIVARIUS

Кога сме кај принтовите и нијансите, сигурно е дека преодната сезона меѓу зимата и пролетта, па и целата пролет понатаму, ќе бидат во знакот на војничкиот принт и темно-зелената боја. Овие два тренда веќе ги среќаваме насекаде во колекциите на ...

Read More »

3 модели на црвени чевли со висока потпетица од STRADIVARIUS

Продолжуваме со ловот на елегантни модни парчиња за празничната, декемвриска сезона. И на ред, дојдоа чевлите. И тоа – во цревена нијанса! Елегантни црвени чевли со високи потпетици најдовме во STRADIVARIUS, а предноста им е и во многу поволните цени. Едните ...

Read More »

Поглед на новогодишната колекција од STRADIVARIUS (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модни парчиња дизајнирани од светкави материјали во диско стил, сребрени чизмички, црни елегантни сандали…, погледнете ја празничната колекција на STRADIVARIUS. Во центарот на вниманието се смокинг фустаните кои зрачат со заводливост и елеганција (одлично „стојат“ со високи тесни чизми). Комбинезонките во ...

Read More »

5 кошули со „анимал“ принт за есен/зима 2018 од Stradivarius и од Zara

Модните парчиња со „анимал“ принт продолжуваат да ги полнат полиците на продавниците на популарните „хај стрит“ модни марки. Овојпат, бевме во лов на кошули со најтрендовскиот принт на сезоната есен/зима 2018/19. И, пет одлични парчиња, кои со задоволство би ги ...

Read More »

Топ 5 трендовски есенски фустани со „анимал“ принт од STRADIVARIUS

Веќе е јасно, дури и за оние кои не ги следат модните трендови, животинскиот принт ќе владее на модната улична сцена во текот на целата есен/зима 2018/19. Тоа го потврдуваат и полните полици со есенски колекции на популарните „хај стрит“ ...

Read More »

Меланија Трамп во чевли со анимал принт: Каде да купите сличен модел на чевли по пристапна цена

На својата самостојна турнеја низ Африка, првата дама на САД носеше салонки со ултрапопуларниот „анимал“ принт. Впечатливите чевли со потпетица од 10 см, кои ги носеше Меланија Трамп, се од луксузната модна марка Маноло Бланик, прилично се со „солена“ цена, ...

Read More »

Топ 10 палта од STRADIVARIUS по пристапна цена

Продолжуваме со „лов“ на палта од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. И, стигнавме до Страдивариус. Пристапни со цените, пријатни за носење и со модерен дизајн, оваа сезона дизајнерите оа STRADIVARIUS навистина се потрудиле да ги задоволат буквално сите ...

Read More »

Листа на желби: Ниските чизми со змијски принт од Stradivarius

Анимал принтот, а особено змијскиот принт, на голема врата се врати во есенските колекции. Убав чифт на ниски чизми со тенка, висока потпетица и змијски принт, најдовме во есенската колекција на Stradivarius. И нијансата – трендовска бордо, е погодена, па лесни ...

Read More »

3 чифта романтични сандали од STRADIVARIUS

STRADIVARIUS за ова лето ни понуди повеќе модели на сандали, но 3 пара од нив особено ни паднаа в очи. Доколку сакате да внесете романтична нота во летните модни комбинации, погледнете ги нашите фаворити на три чифта сандали од STRADIVARIUS. Сатенските ...

Read More »