Тег архиви: Студио

H&M Studio во есенската колекција го слави ретро стилот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведската модна марка H&M инспирацијата за есенската колекција ја наоѓа во минатото. Премиум линијата за сезоната есен/зима 2018 е фокусирана на модата од 50-те години на која дизајнерите и даваат нови модерни детаљи. Од модерни кардигани до кожени јакни, дизајните ...

Повеќе »

Што ни носи новата Zara Studio колекција

Шарена, весела и лелеава – новата Зара Студио колекција ни ја враќа довербата во разиграната мода. Очигледно е дека креаторите од Зара убаво се забавувале додека ги дизајнирале веселите, пролетни модни парчиња, нудејќи ни модели инспирирани од далечните патувања, од ...

Повеќе »

Поглед на новата Studio колекција од H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата Studio колекција на H&M дизајнирана за постудените денови ќе биде достапна во продажба во продавниците на H&M од 15 септември.   Широка понуда на разнолични дизајни и материјали носи популарната модна марка H&M во новата колекција со која ја најавува есента. Предимензионирани ...

Повеќе »

Што ни носи пред-есенската колекција на Зара

Зара ја најави новата колекција наменета за крајот на летото и почетокот на есента, а станува збор за линијата Студио. Колекцијата се очекува да биде многу наскоро во продавниците на Зара. Во центарот на колекцијата е цветниот принт кој го ...

Повеќе »

7 нови модели на чевли од Зара кои заслужуваат внимание

Новите чевли од Зара ги следат светските трендови, а колекцијата насловена Студио е изработена од квалитетни материјали и кожа, со примамлив дизајн, па не е чудо што овие модели се и најбарани оваа пролет. Сепак, чевлите од Студио не се ...

Повеќе »

Ешли Грахам ја претставува новата колекција на H&M наменета за полнички дами

Популарната „плус сајз“ манекенка Ешли Грахам е заштитно лице на есенската колекција на H&M дизајнирана за дамите со облини. Колекцијата е насловена Студио и содржи модни парчиња богати со детаљи – од женствени фустани и кошули со крој на песочен часовник ...

Повеќе »

Што ни носи H&M за есен 2016

H&M ја претстави својата Студио колекција за есен/зима 2016 на модната недела во Париз. Моделите од новата колекција на модната писта ги носеа познатите манекенки како Амбер Валета, Џордан Дан и Фреја Беха пред одбраните присутни 600 гости меѓу кои ...

Повеќе »