Тег архиви: сукња

Изглед на денот: Амал Клуни во зелена модна комбинација

Адвокатката која има две близначиња помали од две години, богат деловен живот, и која неодамна прослави со сопругот пет години брак, е фотографирана во модна комбинација која ја покажува нејзината интелегенција на стилот. Облечена е во трендовска зелена нијанса – ...

Повеќе »

Ирина Шаик во блуза и сукња од новата колекција на H&M, инпирирајте се од изгледот

На едно од нејзините бројни појавувања на црвените теписи, супермоделот одбра црна комбинација од топ и здолниште. Блузата и здолништето се од новата колекција на H&M, Conscious Exclusive, која од завчера е достапна во продажба во продавниците. Инаку, модата за оваа ...

Повеќе »

Ова е најбараната сукња од MANGO за пролет 2019

Преубавата сатенска плисирана сукња е најбарано модно парче од пролетната колекција на Манго. Плисираните сукњи се „маст хев“ за сезоната на потопли денови, па не чуди што ваквите убави модели се распродаваат веднаш. Прекрасен сатенски модел на плисирана миди сукња ...

Повеќе »

Изглед на денот: Кејт Мидлтон во црвена божиќна карирана сукња

Кејт Мидлтон ги воодушеви своите фанови со веселиот моден избор. На еден божиќен настан, војвотката од Кембриџ се појави во друштво на сопругот, принцот Вилијам, облечена во црвена карирана миди сукња. Со оглед на приликата, изборот не можел да биде ...

Повеќе »

Ова е најпопуларната и најпродавана сукња од Zara за сезоната есен/зима 2018

Карираната сукња во интересни нијанси- портокалова и црна, е најпродавана сукња од Зара и вистинска ѕвезда на Инстаграм. Сукњата има висок струк и молив крој, а лесно се комбинира со џемпери, палта, кошули, ролки…, како и со најразличен тип на ...

Повеќе »

Листа на желби: Мини сукња од ZARA со ефект на кожа

Сукњите со ефект на кожа ќе бидат хит за зимската сезона, а убав ваков модел најдовме во Зара. Сукњичката е со мини должина и со А крој во црна боја, со метален детаљ и нагласен ремен. Ја комбинираме со џемпер ...

Повеќе »

H&M им ефектни сукњи од вештачка кожа

Едно од најбараните (и најпосакувани) модни парчиња на сезоната е сукњата од вештачка кожа, а убави модели на такви сукњички во есенската колекција нуди H&M. Црната боја доминира, што ги прави овие сукњичи лесни за комбинација, па може да се ...

Повеќе »

Изглед на денот: Коженото Hugo Boss здолниште на Меган Маркл

Меган Маркл продолжува да ги редефинира правилата на кралската мода. Маркл носеше кожено здолниште на заедничката посета со принцот Хари во Сасекс –  местото од каде што е нивната кралска титула. Двојката стана војвода и војвотка од Сасекс на денот ...

Повеќе »

Како да носиме сукња со леопард принт оваа есен, еве 5 идеи

Сите сме „луди“ за сукњите со леопард принт, кои се хит модно парче за оваа есен, но ако размислувате како да ја искомбинирате, еве пет свежи идеи. Со црна ролка и балетанки Доколку е сукњата со анимал принт со мини ...

Повеќе »

4 трендовски сукњи од MANGO и едни многу фраерски ссандали

Шпанската модна Mango во летната колекција ни нуди повеќе трендовски сукњи, но овие четири модели „од прва“ ни легнаа на срце. Сите се во духот на трендовите за лето 2018, со едноставни кроеви, но оригинални решенија кога е во прашање ...

Повеќе »