Тег архиви: сукњи

7 трендовски сукњи од есенската колекција на Zara

Есенските модни парчиња ги полнат полиците на популарните „хај стрит“ модни марки, а овојпат фрливме поглед на здолништата од есенската колекција на Зара. Очекувано, доминира трендовскиот анимал принт, од кој предност имаат змијскиот и леопард принтот. Уште еден тренд се ...

Повеќе »

Трендовски карирани сукњи од есенската понуда на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Карираните сукњи се едни од најпосакуваните модни парчиња за сезоната есен/зима 2018/19, ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како Гучи, Баленсиага, Келвин Клајн, Прада…, но и во понудата на „хај-стрит“ брендовите како Манго, Масимо Дути и Зара. Преовладуваат ...

Повеќе »

Преубави мини сукњи најдовме во есенската колекција од MANGO

Шпанската модна марка MANGO секогаш е во чекор со трендовите, а модните парчиња ни ги носи во најоригинално издание и оваа есен. Во цетарот на вниманието од есенската колекција на Манго се мини сукњите кои совршено „стојат“ со високи чизми. Во ...

Повеќе »

Stradivarius има супер миди-сукњи за секоја пригода

Сукњите со миди должина се практични зашто во зависност од модната комбинација може да ги носиме за различни пригоди. За работното место ги комбинираме со кошула, за кежуал излегувања со маичка или блуза и секако со патики, а за вечерни ...

Повеќе »

Наши фаворити: Топ 6 плисирани сукњи од Mango и од Zara

Плисираните сукњи ги носиме независно од сезоната. Лесни се за комбинирање и добро „стојат“ на секој тип на градба на телото. Може да ги носите на безброј начини, во секое време од годината, комбинирајќи ги со најразлична гардероба. Оваа сезона ...

Повеќе »

Подготвени за сезоната на забави? Плисираните сукњи се вистински одговор

Откако пред три години се вратија на модната сцена, од плирианите сукњи сеуште не се заситивме. Присутни се во колекциите на популарните „хај-стрит“ бреднови и оваа сезона се толку убави и свечени што се идеално решение за шик изглед резервиран ...

Повеќе »

10 модели на плисирани сукњи за есен 2017: Еве каде ќе ги најдете најубавите!

Сукњите со плисиран крој остануваат во тренд и оваа есен/зима, а во колекциите на популарните модни марки ги наоѓаме најчесто со миди должина. Лесно се прилагодуваат на различните стилови и на пригодите на кои ги носиме, па можат да направат ...

Повеќе »

Сукњи со миди должина – каде да ги најдете оваа есен?

Есенската сезона ни носи разиграни сукњи со миди должина кои сега не се комбинираат само со кошули и палта, туку се носат и со предимензионирани џемпери. Најубави плисирани сукњи со миди должина најдовме во есенските колекции на Манго и на ...

Повеќе »

5 макси сукњи кои ги носиме од утро до вечер

Маски сукњата е едно од најудобните летни модни парчиња. Како создадена е за дневни активности, но и за вечерен стајлинг, се зависи од тоа колку е раскошна и со какви модни додатоци се комбинира. Неподносливото жешко време понекогаш не бара ...

Повеќе »

11 пролетни сукњи што со задоволство ги носиме и лесно ги комбинираме

Пролетните колекции на популарните модни марки нудат разноличност на модели на миди и макси сукњи. Во колекцијата на Манго најдовме покласични модели кои се совршени за на работното место или пак, за вечерни излегувања, додека во колекцијата на Pull & ...

Повеќе »