Тег архиви: свадба

За модерни мажи: Предлози на совршени чевли за Вашата свадба (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ако се очите огледало на душата, чевлите се огледало на вашиот стил. Затоа, внимавајте при шопингот на чевли – тој мал, моден додаток на стапалата може да раскаже многу повеќе за вас отколку зборовите. За секоја свечена или важна пригода ...

Повеќе »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин ги открија деталите за нивната свадба

Во последно време доста се зборува за Џастин Бибер и Хејли Болдвин, и за тоа дали ќе прават свадба или не, и каква ќе биде свадбата. И додека кружат гласини дека двадбата ќе се одложи поради неговата поранешна девојка, Селена Гомез, ...

Повеќе »

Еве каква венчаница носеше Прајанка Чопра дизајнирана од Ралф Лорен (ФОТО)

По традиционалната индиска свадбена церемонија која се случуваше во саботата, во неделата следувала католичката свадба на глумицата Прајанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас. 36-годишната глумица беше облечена во венчаница во нијанса на шампањ, дизајнирана од Ралф Лорен, а и ...

Повеќе »

Прајанка Чопра се омажи во фустан од Ралф Лорен

Глумицата и поранешна мис на светот, Прајанка Чопра, и популарниот пејач Ник Џонас се венчаа во Џодхпур, во Раџастан во Индија. На огромниот настан кој се случи во саботата, свадбата започнала со Мехенди церемонија – хиндуистички свадбен ритуал кој се случува ...

Повеќе »

Ралф Лорен ја дизајнира венчаницата на Прајанка Чопра

Како и се останато што се подготвува околу свадбената атмосфера на глумицата Прајанка Чопра, така и венчаницата нема да ги разочара фановите. Во новото издание на Вог тукушто е објавено дека креаторот Ралф Лорен ќе ја дизајнира венчаницата на Прајанка ...

Повеќе »

Најмалата ќерка на сопственикот на „Зара“ се омажи во венчаница од Валентино

Без сомнеж, 2018 година беше година на големи свадби – на 19 мај се венчаа Хари и Меган, на 1ви септември Кјара Ферањи и Фидез, а на 17-ти ноември – Марта Ортега, ќерката на основачот на модната марка Зара (Аманчо ...

Повеќе »

Парис Хилтон ем ја откажа венчавката ем не го враќа прстенот од 2 милиони долари!

Парис Хилтон ја откажа свадбата која бомбастично ја најавуваше на почетокот на месецот со до тогаш – најсовршениот избраник на нејзиното срце – Крис Зилка. Умре ли љубовта?, прашуваат нејзините фанови. Кај неа остана вереничкиот прстен кој Крис и го ...

Повеќе »

Парис Хилтон се мажи, еве кој е идниот сопруг

Американската бизнисменка Парис Хилтон ќе се мажи. -Следната година ќе се мажам. Порано сакав да останам сама, но кога го сретнав Крис (Зилка) сфатив дека е вистинскиот човек за мене, раскажува 37-годишната богаташка за италијанскиот весник „Ки“. -Сонувам за прекрасна ...

Повеќе »

Барбара Буш, ќерката на поранешниот претседател на САД, се омажи во венчаница од Вера Ванг

Барбара Буш, ќерка на претседателот Џорџ В. Буш, овој викенд во сојузната држава Мејн, ја круниса со брак врската со сценаристот и актер Крег Којн. Невестата, која беше придружувана на патеката од страна на нејзиниот татко, носеше тесна свилена венчаница ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу ќе се мажи на 29ти септември, кој е среќникот

Убавата глумица Гвинет Палтроу ќе се мажи на 29-ти септември. Тоа ќе биде втор брак за 44годишната глумица. Гвинет Палтроу ќе стапи во брак со Бред Фалчук – 47-годишен филмски продуцент – следната сабота, 29 септември, 2018 година. Свадбата ќе ...

Повеќе »